Xiaomi láká na bezpečnostní kameru s 2K rozlišením. Cena je přitom nízká

xiaomi kamera aw300

V posledních několika týdnech představila firma Xiaomi desítky nových produktů. Mezi ně spadá také venkovní kamera Xiaomi AW300, která se chlubí solidní kvalitou obrazu, mikrofonem a také poměrně nízkou cenou. Pojďme se na ní tedy podívat.

Kamera Xiaomi AW300 disponuje 3Mpx CMOS senzorem, který je schopen nahrávat video až ve 2K rozlišení. Nechybí ani technologie Wide Dynamic Range (WDR), která je ve venkovních podmínkách užitečná a lépe dokáže rozpoznat například obličej. Kamera má navíc klasická a také infračervená světla, díky kterým nebude problém ani noční vidění. Můžete si nastavit také automatické rozsvěcení v případě, že někdo projde kolem, takže jí můžete nahradit i venkovní světlo.

Dle výrobce umí kamera také odeslat notifikaci do telefonu v momentech, kdy kolem projde člověk nebo projede auto. Částečně vám nahradí také alarm. V případě potřeby umí přehrát hlasitý zvuk a rozbliká se. Potěší rovněž přítomnost mikrofonu, takže lze provádět oboustrannou hlasovou komunikaci. Ten má navíc dosah velmi slušných 7 metrů. Nechybí samozřejmě ani certifikace IP66 či Wi-Fi. K dispozici bude v Číně za cenu 249 juanů, což odpovídá asi 900 korunám bez daně.

Jakou kameru používáte vy?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)