TOPlist

Xiaomi představilo unikátní bezdrátová sluchátka. Mají ANC naruby a rozumně nastavenou cenu

otevřená sluchátka xiaomi
  • Xiaomi je společností s obrovským záběrem
  • Kromě mobilů a chytré domácnosti vyrábí mimo jiné i sluchátka
  • Už jste slyšeli o otevřených sluchátkách, která neruší okolí?

Xiaomi rozšiřuje své portfolio audio produktů uvedením svých prvních otevřených sluchátek. Sluchátka s příznačným názvem Xiaomi Open Earphones byla uvedena na trh spolu se smartphonem Redmi Turbo 3 a tabletem Redmi Pad Pro. Pojďme se na ně podívat.

Sluchátka Xiaomi a jejich specifikace

Otevřená sluchátka Xiaomi mají ergonomický design otevřeného ušního háčku, který se přizpůsobí tvaru ucha pro bezpečné a přirozené uchycení. Uvnitř sluchátek jsou pružné dráty ze slitiny niklu a titanu, které lze ohýbat a nastavovat, aniž by došlo ke kompromisům v uchycení. Při každodenních činnostech nebo cvičení se ani nehnou.

S hmotností 9,6 gramu se sice rozhodně nejedná o nejlehčí sluchátka. Jsou však navrženy tak, aby pohodlně spočívaly na uchu a Xiaomi také použilo měkký silikon šetrný k pokožce, aby zajistilo pohodlný zážitek z poslechu.

Audio

Na rozdíl od tradičních sluchátek do uší, umožňuje otevřený design Xiaomi vnímání okolních zvuků napřímo. Díky tomu jsou ideální pro různé scénáře, od každodenního dojíždění až po kancelářské prostředí, a zároveň zajišťují, že můžete zůstat naladěni na své okolí. Xiaomi vybavilo svá první otevřená sluchátka vlastními měniči 17 x 12 mm a DLC membránami. K dispozici je také speciálně upravená lineární zvuková jednotka, která uspokojí širokou škálu hudebních preferencí.

Xiaomi Open Back Headphones DesignXiaomi Open Back Headphones Design

Sluchátka podporují kodek LHDC, který umožňuje zvuk ve vysokém rozlišení až 96 kHz. Jsou také certifikovány Hi-Res Audio Wireless Gold Label a mohou se pochlubit duální certifikací od QQ Music Zhenpin Mastering a Zhenpin Space Audio.

Vzhledem k tomu, že se jedná o otevřená sluchátka, může být pro uživatele problémem únik zvuku. Naštěstí na to Xiaomi myslelo a zahrnulo nový nezávislý systém proti úniku zvuku. Systém, certifikovaný Čínským metrologickým institutem, kombinuje tradiční akustickou protisvodovou konstrukci s novou protisvodovou zvukovou jednotkou Φ 10 mm. Jednotka aktivně vysílá zvukové vlny s reverzní fází, aby výrazně snížila únik zvuku. Pokud to dobře chápu, jedná se vlastně o ANC, ale směrem ven.

Xiaomi Open Back Headphones DesignXiaomi Open Back Headphones Design

Sluchátka Xiaomi Open Earphones mají také duální mikrofonní pole a algoritmus formování paprsku, který zlepšuje snímání hlasu a snižuje okolní hluk, aby poskytoval čistší kvalitu hovoru. Pokud jde o konektivitu, výrobce uvádí, že sluchátka Xiaomi Open Earphones se mohou bezproblémově připojit k chytrým telefonům, tabletům a dalším zařízením s operačním systémem HyperOS. Věříme, že jde jen o reklamní vsuvku na novou systémovou nadstavbu a ve skutečnosti se bude jednat o běžné Bluetooth připojení.

Sluchátka nabízejí 7,5 hodin přehrávání na jedno nabití. V kombinaci s nabíjecím pouzdrem se celková doba přehrávání prodlouží na 38,5 hodin.

Cena a dostupnost

Otevřená sluchátka Xiaomi se prodávají za 699 juanů (přibližně 2 300 korun bez daně), se zaváděcí cenou 649 juanů (přibližně 2 100 korun bez daně). Dostupnost ani cena pro ČR není v této chvíli známa.

Zaujala vás použitá technologie?

Zdroj: Gizmo

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)