Xiaomi OLED Vision TV je parádní televize s Android TV 11 a Dolby Vision IQ

xiaomi oled vision tv

Čínský gigant Xiaomi se v poslední době čím dál více soustředí kromě telefonů a gadgetů také na segment monitorů a chytrých televizorů. Nyní představila kousek Xiaomi OLED Vision TV, který nabízí velmi dobré specifikace za solidní cenu. Bohužel se zatím prodává pouze v Číně a není jasné, zda zamíří do Evropy. Každopádně podobný kousek by dle našeho názoru uvítal nejeden potenciální zákazník.

Xiaomi OLED Vision TV oficiálně představena

Xiaomi OLED Vision TV disponuje 55palcovým displejem s rozlišením 4K a obnovovací frekvencí 60 Hz. Samozřejmostí je podpora HDR a nebo třeba Dolby Vision IQ, která dokáže na základě okolního světla přizpůsobit jas televizoru. Jde o poměrně novou technologii, která se zatím nachází pouze v malém množství televizí. Bohužel je však k dispozici pouze jedna verze a větší či menší zřejmě nejsou v plánu.

Televizor překvapí také zvukem. Disponuje osmi reproduktory s výkonem 30W a podporuje Dolby Atmos. Pod kapotou tiká čtyřjádrový čipset v kombinaci se 3 GB RAM a 32GB úložištěm pro aplikace a multimediální soubory. Systémem je pak Android TV 11, díky kterému do Xiaomi OLED Vision TV dostanete všechny oblíbené aplikace. Čínský výrobce si za ní žádá v přepočtu asi 27 000 Kč.

Jak se vám zamlouvá nová OLED TV Xiaomi?

Zdroj: notebookcheck

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)