Xiaomi Oclean X recenze: levný chytrý kartáček pro zdravý chrup

Xiaomi Oclean X - elektrický kartáček

Oclean X je chytrý elektrický kartáček od Xiaomi, který využívá moderní čištění rychlými kmity. Tyto kartáčky se označují jako sonické a u Oclean X se můžete kromě perfektního vyčištění zubů těšit na hromadu chytrých funkcí. Jaká je levná alternativa k oblíbeným Philips Sonicare? To se dozvíte v našem testu.

Recenze elektrického kartáčku Xiaomi Oclean Air

Obsah balení elektrického kartáčku Xiaomi

Jak je u Xiaomi zvykem, balení je velmi elegantní a minimalistické. Bílé krabičce dominuje obrázek kartáčku, který naleznete hned po jejím otevření. Kromě něj v balení naleznete stojánek, který je zároveň nabíječkou (nabíjecí magnetické piny) a napájecí kabel. V balení bohužel nenaleznete pouzdro na přenášení a adaptér pro nabíjení. Jediným ochranným prvkem je malý plastový kryt kartáčku. Kartáček je vyrobený z příjemného tvrdého plastu a je vyvedený v bílé barvě.

Stojánek na kartáček Xiaomi

Nabíjení a uchycení v koupelně

Kartáček obsahuje baterii s kapacitou 800mAh, která podle výrobce vydrží měsíc používání. Elektrický kartáček Xiaomi nabijete v dodaném stojánku. Ten má i další funkci, kdy může sloužit pro uchycení například na zrcadle. Kartáček v něm drží pomocí magnetu. Stojánek má na zadní straně magnetickou placičku s 3M samolepkou pro přilepení kamkoli v koupelně. Nezapomeňte samozřejmě na důkladné vyčištění a vysušení povrchu, kam ho budete lepit. V koupelně je často vyšší vlhkost a to přilepení komplikuje. Běžně tedy můžete mít kartáček po ruce na zrcadle a v případě nutnosti nabíjení pohodlně sundáte stojánek a nabijete v něm kartáček. Doba nabíjení je cca 2hod a v našem testu vydržela baterie 2-3 týdny používání.

Výhody sonického elektrického kartáčku

Čištění sonickým elektrickým kartáčkem má řadu výhod. Je potřeba si na něj sice chvilku zvykat, protože některým lidem můžou být sonické vibrace ze začátku nepříjemné, ale pak budete nadšení. První výhodou je kvalita čištění. Sonický kartáček se používá o trochu jinak než ten běžný, kterým musíte neustále hýbat, abyste zuby čistili. Sonický kartáček pouze přitlačíte k zubům a poté s ním po nich pomalu přejíždíte. Rychlé kmity štětinek kartáčku velmi dobře vyčistí vaše zuby. Další výhodou je menší námaha, protože kartáček vlastně jen držíte a posouváte po zubech a také úspora času. Díky detekci čištěného místa vám elektrický kartáček Xiaomi vždy řekne, že máte pokračovat a tak se nezdržujete čištěním jednoho místa pořád dokola. Také vás vlastně podvědomě naučí si zuby čistit postupně – přední strana, kousací strana, zadní část zubů.

Chytré funkce na dotykovém displeji

Elektrický kartáček Xiaomi Oclean X je chytrý sonický kartáček. Využívá velmi rychlého kmitání kartáčku pro lepší čištění zubů a několik režimu čištění – kmitání. Narozdíl od dražší konkurence, která většinou nabízí jen tlačítko a LED indikaci, veškeré funkce ovládáte pomocí malého dotykového displeje. Na něm si můžete vybrat ze tří režimů čištění – klasické čištění, masáž a bělení. Kromě toho je možné také nastavit sílu čištění v 32 krocích. Displej také slouží k zobrazení toho, jak si zuby čistíte. Elektrický kartáček Xiaomi obsahuje 6 osý gyroskop, pomocí kterého detekuje, kterou část zubů si čistíte. Zároveň obsahuje časovač pro celkové čištění a pro jednotlivé části úst. Jakmile bude nějaká část vyčištěná, upozorní vás, že máte pokračovat na další.

Jak čistí elektrický kartáček Xiaomi?

Xiaomi Oclean X nabízí až 40 000 kmitů za minutu, díky čemuž se řadí mezi nejlepší kartáčky na trhu. Po rozbalení je doba čištění nastavená na 2min a můžete si jí v nastavení upravit, pokud byste potřebovali více času (2.5 a 3min). Po zapnutí vám kartáček dává 30s na každou část vašich zubů a po 30s na krátký okamžik vypne kmitání, aby vám oznámil jejich uplynutí. Musím se přiznat, že po přechodu z klasického a nebo z klasického elektrického kartáčku na sonický, jsem si musel chvilku zvykat. Lechtání a občasné zadrnčení o zuby nebylo moc příjemné, ale po pár dnech jsem to dostal do ruky a odměnou jsou pocitově mnohem lépe vyčištěné zuby. Velmi povedené je i měření čištění zubů samotným kartáčkem a udělování bodů, které člověka motivuje k tomu, aby to dělal lépe. Něco jako sportovní náramek při pohybových aktivitách.

Hlava kartáčku je velmi snadno vyměnitelná a její cena je kolem 4USD (100Kč). Prodávají se v několika barvách, díky čemuž jich můžete mít doma více pro celou rodinu. Vybrat si můžete mezi modrou, růžovou a bílou. Kartáček je možné umývat po tekoucí vodou a určitě to po každém čištění doporučujeme.

Chytrá aplikace pro telefon

Elektrický kartáček Xiaomi Oclean X můžete připojit k aplikaci pro telefony s OS Android a iOS. Spojení probíhá přes Bluetooth 4.0. Aplikace Oclean dovoluje stejné nastavení kartáčku, jako je možné na malém dotykovém displeji, ale nabízí navíc jeden bonus. V aplikaci si můžete zobrazit historii čištění zubů, takže o tom máte perfektní přehled a také se třeba dozvíte, zda vaše dítě při čištění nepodvádí. Aplikace je bohužel aktuálně pouze v anglickém jazyce.

Závěrečné hodnocení a cena

Elektrický kartáček Xiaomi Oclean X nás velice příjemně překvapil. Nabízí kvalitní zpracování, šikovné funkce a praktickou možností sledování čištění zubů a velmi dobré výsledky čištění. Xiaomi Oclean si můžete zakoupit za cenu 60USD (1400Kč) a náhradní kartáčky za 4USD (100Kč). Nezapomeňte se podívat i na naši video recenzi níže.

Klady

+ elegantní design
+ snadné ovládání 
+ široké možnosti nastavení
+ možnost sledování čištění
+ praktický stojánek

Zápory

– chybí pouzdro na přenášení
– chybí napájecí adaptér
– pouze jeden nástavec v balení

Chytrý kartáček Xiaomi Oclean X 💖 jak si správně čistit zuby?

Chytrý kartáček Xiaomi Oclean X 💖 jak si správně čistit zuby?

Používáte elektrický kartáček na zuby?

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)