Xiaomi se po vzoru Applu zbaví 60% plastů v balení. Na čem ušetří?

Xiaomi zbaví plastů v balení

Apple nedávno oznámil, že u nových iPhonů 12 už uživatelé v krabičce s telefonem nenajdou přibalenou nabíječku ani sluchátka. Reakce ostatních výrobců na sebe nenechala dlouho čekat. Xiaomi zareagovalo na Twitteru, že počínaje jejich modelem Mi 10T Lite zmenší obsah plastů v balení o zhruba 60%. Jaký bude obsah balení budoucích telefonů Xiaomi?

Včerejší příspěvek na Twitteru výrobce telefonů Xiaomi mohl vylekat nejednoho fanouška značky. Firma totiž slibuje, že sníží obsah plastů v balení o 60%. Nelze si tak nevzpomenout na Apple, který nedávno zrušil přibalování nabíječky a sluchátek do balení iPhonů. Apple krok odůvodnil tím, že ve světě už je nabíječek dost a nechce produkovat další zbytečný plastový odpad. Xiaomi všechny fanoušky ujistilo, že v balení stále najdou všechno základní příslušenství, na které jsou zvyklý. Zamýšlené snížení obsahu plastů v balení bude tedy v případě Xiaomi nejspíš jen na straně samotné krabičky, ve které je telefon dodáván.

První telefon s touto změnou přijde na evropský trh již brzy a bude jím Mi 10T Lite. Věrní zákazníci Xiaomi se tedy zatím nemusí bát ztráty obvyklého standardu, ale jak už z historie víme, tak výrobci se přes prvotní pošťuchování nakonec často vydají na stejnou cestu jako Apple. Dobrým příkladem je eliminace audio konektoru 3,5mm jack. Konkurence si první měsíce z Applu utahovala, ale dnes už klasický audio konektor na Android telefonech z vyšší třídy téměř nenajdeme.

Jak moc je pro vás důležité příslušenství k telefonu?

Zdroj: Xiaomi Twitter

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)