Xiaomi nejprve vydá Android 12 aktualizaci na pět telefonů. Které to jsou?

xiaomi vyda android 12 aktualizaci

Android 12 tento týden oficiálně vyšel. Znamená to, že v následujících týdnech a měsících uvidíme aktualizaci na celou řadu telefonů různých společností. Trochu překvapivě si musí počkat i majitelé Pixel telefonů, což je jedinečná šance pro konkurenční společnosti jako je Samsung nebo Xiaomi. Právě druhá jmenovaná společnost již oznámila, na jaké telefony nejprve vydá Android 12 aktualizaci. Celkově se bude jednat o pět modelů.

Xiaomi vydá Android 12 aktualizaci pro řady 11 a Redmi K40

Není překvapivé, že se nejprve dočkají majitelé Xiaomi Mi 11 telefonů. Konkrétně aktualizaci vydávají na Xiaomi Mi 11, Mi 11 Pro a Mi 11 Ultra. Na levnější Xiaomi Mi 11 Lite se prozatím nedostalo, avšak to neznamená, že by se Android 12 na tento telefon nevydával. Aktualizace bude akorát později. Dále se připravuje aktualizace pro modely Redmi K40 Pro a K40 Pro+. Jedná se o čínské verze modelů, nicméně pro nás je zajímavá alespoň informace k K40 Pro+. Tento telefon se totiž se na našem trhu prodává pod názvem Xiaomi Mi 11i.

Xiaomi již u těchto telefonů testuje Android 12 delší dobu v uzavřeném testování. Otevřené testování probíhá v Číně, ale je také dostupné v omezené míře pro telefony s globální ROM. Testování je určeno pouze pro prvních 200 uživatelů na jeden typ zařízení. V případě, že chcete zkusit svou šanci, tak více informací je na oficiálním fóru Xiaomi.

Bohužel přesnější datum oficiálního vydání není k dispozici. Z dřívějšího oznámení společnosti Google prozatím víme to, že bychom ještě tento rok měli vidět Android 12 na některých telefonech od výrobců jako je Samsung, OnePlus, vivo, tecno a Google.

Těšíte se na Android 12?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)