TOPlist

Xiaomi uvedlo nový externí SSD disk. Má kovové tělo a propojíte jej i s mobilem

xiaomi ssd disk

Společnost Xiaomi představila skrz svou crowdfundingovou kampaň nový SSD disk Xiaomi Mobile SSD s kapacitou 1 TB. Oficiálně se začne prodávat už zítra, přičemž ti, kteří produkt podpoří na něj získají slevu. V tuto chvíli se však nabízí pouze v Číně a je otázkou, zda zamíří na globální trhy. Je ale pravděpodobné, že se časem objeví třeba na Aliexpressu.

Xiaomi Mobile SSD 1TB se může pochlubit parádním designem s kovovou konstrukcí a hliníkovým pokrytím. Rychlost čtení i zápisu činí až 200 MB/s, díky čemuž jste schopni nahrát do něj 4K film během jedné minuty. Nutno však dodat, že nejde o nikterak převratnou hodnotu a konkurence v podobné ceně je třeba i 3x rychlejší. Disk bude kompatibilní s většinou zařízení, ať už se jedná o počítač, tablet, telefon nebo televizor. Je však nutné používat Android 9 a novější, Windows 7 a novější nebo MacOS X 10.6 a novější.

Xiaomi-Mobile-SSD-1TB

Až skončí crowdfunding, bude se prodávat za cenu 799 juanů, což je v přepočtu asi 2 600 korun bez daně.

Jaký externí SSD disk používáte vy?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)