Xiaomi počítá s modelem MIX 5. Ve výrobě už je prý několik prototypů

xioami mix 5

Před několika dny jsme vás informovali o tom, že prvními telefony s čipsetem Snapdragon 8 Gen1 budou ty od Motoroly a Xiaomi. Měli jsme samozřejmě na mysli řadu Xiaomi 12, ovšem dle posledních informací se usilovně pracuje i na jiném mobilu s tímto čipem. Řeč je o Xiaomi MIX 5, tedy nástupci populární a letos vzkříšené řady telefonů.

Xiaomi MIX 5 se představí v létě příštího roku

Podle čínských leakerů zahájila firma práci na tomto mobilu a dokonce už je ve výrobě několik prototypů. Další informace tvrdí, že čipsety Snapdragon 8 Gen1 pro tento telefon budou vyrobeny v továrnách Samsung. Ten měl přitom problémy s výrobou a nějakou část tak Qualcomm přesunul do továren firmy TSMC. Ty se však na trh dostanou až ve druhé polovině letošního roku.

Oficiálního představení bychom se měli dočkat v červnu nebo červenci, což je stále dlouhá doba. Bohužel prozatím nemáme žádné další informace, ale je rozhodně pozitivní že čínská firma na nástupci alespoň pracuje. Jen škoda, že se u nás oficiálně prodávat s největší pravděpodobnostní nebude.

Jaké zlepšení očekáváte u nadcházejících telefonů?

Zdroj: gizmochina

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)