Xiaomi oznámilo příchod MIUI 13. I se zásadními změnami

Xiaomi MIUI 13 plynulost

Čínská společnost Xiaomi na svém Weibo účtu před pár hodinami potvrdila nedaleký příchod Android nadstavby MIUI 13. Na míru šitý systém se v plné kráse ukáže 28. prosince v rámci uvedení telefonů z řady Xiaomi 12. Firma se v prvních oficiálních materiálech k tomuto prostředí chlubí, jaké budou nejvýznamnější změny oproti staršímu vydání MIUI 12.5 Enhanced Edition. Budoucí uživatelé “třináctky” se mají údajně těšit hlavně na plynulejší chod aplikací.

U základních a systémových nástrojů má být plynulost lepší o 20 – 26 %, u aplikací třetích stran je příslibem zrychlení o 15 – 52 %. Napomoci k tomu má například lepší správa RAM paměti a výsledkem by měla být i úspora energie. I když má být zásadním posunem právě efektivita procesů, MIUI 13 pochopitelně přinese změnu i v oblasti vzhledu.

Dorazí nové widgety, přepracované sady ikon a “zabalení” aplikací. MIUI 13 má být dostupné jako nadstavba pro Android 11 a Android 12. K oficiálnímu představení má dojít 28. prosince, konkrétně ve 12:30 našeho času. Asi můžeme předpokládat, že do té doby ještě Xiaomi několik podrobností k MIUI 13 odhalí.

Měl by váš Xiaomi telefon MIUI 13 dostat?

Zdroj: notebookcheck

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)