TOPlist

Xiaomi ukázalo dětské hodinky s velkým displejem. Dá se s nimi i fotit

Xiaomi Mitu Children’s Watch S1
  • Xiaomi ukázalo nové chytré hodinky pro děti
  • Nabízí spoustu bezpečnostních funkcí a odolné tělo
  • Lze na nich hrát hry, nebo přes ně dokonce pořizovat fotky

Xiaomi přichází na trh s novými chytrými hodinkami, které ale tentokrát nejsou zaměřené na běžné uživatele. Výrobce s nimi cílí především na rodiče mající strach o své děti. Xiaomi Mitu Children’s Watch S1 nabízí širokou škálu bezpečnostních funkcí, ale i hravé vychytávky, jako například režim fotografování pomocí zadní kamery. V Číně dostaly poměrně vysokou cenu čítající 1 199 jüanů (asi 3 800 Kč bez daně).

Hlavní dominantou dětských hodinek Xiaomi Mitu Children’s Watch S1 je jejich 1,78palcový LCD displej čtvercového tvaru, jenž pracuje s rozlišením 448×368 pixelů. Konstrukce hodinek působí robustně a zbarvená je buď do modré, anebo krémové. S odstínem těla ladí také umělohmotný řemínek.

xiaomi mitu childrens watch s1 3

Teď ale zpět k hardwarové stránce. Hodinky disponují 1GB operační pamětí a 8GB úložištěm, na těle také mají rozmístěné dvě kamery. Vepředu nalezneme 5Mpx snímač, vzadu pak 8Mpx. Děti si tak s hodinkami teoreticky mohou něco vyfotit, jen si je při tom musí sundat z ruky. Nechybí ani vestavěné hry, údajně především edukativního charakteru.

Když se pak zaměříme na funkce, Xiaomi Mitu Children’s Watch S1 nabízí mnoho nástrojů rodičovské kontroly. Polohu dítěte je možno sledovat pomocí GPS (ale i Beidou, GLONASS, GALILEO či QZSS) se záznamem historie na 90 dní. Rodiče také mohou vyznačit území, která dítě nesmí opustit, a pakliže se tak náhodou stane, obdrží upozornění. Stejně tak dovedou hodinky hlásit i zdravotní komplikace.

I Xiaomi Mitu Children’s Watch S1 se pochopitelně pyšní senzory pro monitorování životních funkcí, jako je srdeční tep, okysličení krve nebo stres. V různých sportovních kategoriích poskytují více než stovku kurzů a s vodotěsností do hloubky 20 metrů si je dítě může vzít i do bazénu. Zapomenout nesmíme ani na fakt, že po pouhých šesti minutách na nabíječce hodinky vydrží celý den.

Koupili byste svému dítěti podobné hodinky?

Zdroj: Gizmochina

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)