Xiaomi má nový nenáročný launcher pro telefony. Stahovat ho můžete zdarma

xiaomi mint launcher android go

Xiaomi má svou vlastní nadstavbu MIUI, která se hodně liší od čistého Androidu. To je pro některé výhodou, pro další jde o nevýhodu. S vydáním telefonu Poco F1 se společnost posunula blíže k čistějšímu Androidu. Nyní můžeme vidět další posun blíže k tomu, jak si Android představuje Google. Čínská společnost zveřejnila Mint Launcher na Google Play.

Xiaomi Mint Launcher už je na Google Play. Instalovat jej však musíte ručně

Xiaomi již sice zveřejnilo nový launcher v obchodě Google Play, ale nemůžete si ho stáhnout, protože pro většinou telefonů, včetně těch od Xiaomi, je v tuto chvíli nedostupné. Není přesně jasné, kdy Xiaomi instalaci povolí, nicméně čekat na to nemusíte. Pokud máte o nový launcher zájem, můžete jej stáhnout ručně a nainstalovat z APKMirror.com.

Podobně jako většina launcherů třetích stran, i Xiaomi Mint Launcher podporuje balíčky ikon, efekty při přechodu na hlavní stránce a klasické vysunovací menu. V něm si můžete všimnout toho, že se aplikace automaticky řadí do několika kategorií. V mnohém připomíná Poco Launcher. V launcheru nechybí ani rychlá možnost vymazání cache paměti.

Velice pravděpodobně nebude exkluzivně dostupný jen pro Xiaomi telefony. APK soubor totiž jde bez větších problémů instalovat a používat i třeba na Samsung Galaxy S10. Z názvu APK balíčku si můžete všimnout, že je určen hlavně pro Android GO telefony, tedy zařízení, které nemají tolik výkonu. Poprvé jsme se s Mint Launcherem mohli setkat v telefonu Redmi Go. (Heuréka)

Mint Launcher
Mint Launcher

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jak se vám líbí Xiaomi Mint Launcher?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)