TOPlist

Xiaomi ukázalo nádhernou chytrou pračku se sušičkou. Je levná a má hromadu pracích programů

xiaomi chytrá pračka mijia
  • Xiaomi představilo v Číně novou chytrou pračku Mijia Super Clean Wash Pro
  • Má hned 26 pracích režimů a můžete ji ovládat mobilním telefonem
  • K dispozici je za 2 299 juanů, což je v přepočtu asi 7 200 Kč bez daně

Společnost Xiaomi nedávno představila novou pračku Mijia Super Clean Wash Pro Washer Dryer 12kg s předním plněním. Novinka, kterou by si nejeden z nás přál i v Evropě, nabízí velkou kapacitu a propojení s ekosystémem HyperOS Connect, v neposlední řadě ji lze ovládat také mobilem skrz aplikaci Mi Home.

Mijia Super Clean Wash Pro má velkou kapacitu 12 kg a průměr bubnu 530 mm, takže si snadno poradí i s prádlem větší rodiny. Prostorný buben zajišťuje volný pohyb prádla, čímž se snižuje jeho shrnování a zamotávání. V neposlední řadě má větší průměr bubnu další výhodu a to v odstředivé síle, která důkladně vypere i objemnější záclony a přikrývky. Motor DD (Direct Drive) zajišťuje plynulý a stabilní provoz se sníženou hlučností.

Pračka nabízí 26 různých pracích programů přizpůsobených pro různé typy materiálů, včetně vlny, peří a hedvábí. Má také program rychlého praní pro lehce znečištěné oblečení. Funkce inteligentního praní rozpozná hmotnost oblečení a podle toho upraví množství vody a dobu praní, čímž sníží spotřebu až o 15 %.

Pračka Mijia Super Clean Wash Pro nabízí rovněž komplexní hygienické praní. Mezi hlavní benefity patří parní sterilizace a odstraňování roztočů, které dosahují 99,999% míry sterilizace a 100% míry odstranění roztočů. To je rozhodně fajn vlastnost, kterou by ocenil nejeden alergik. Sám se mezi ně řadím a roztoči v posteli jsou opravdu zlo. Boj s nimi přitom není úplně snadný. Funkce vysokoteplotního čištění bubnu pak využívá vodu o teplotě 95 °C.

Pračka je vybavena přesnými senzory a inteligentní funkcí sušení, která pračku automaticky zastaví, když je prádlo suché. Tím se nejen snižuje spotřeba, ale zároveň zabraňuje možnému poškození.

Novinka je samozřejmě integrována s ekosystémem Xiaomi HypeOS Connect, která umožňuje komunikaci s dalšími smart home produkty, takže není problém vytvořit automatizace. Vzdálené ovládání provozovat také skrz aplikaci Mi Home, kde lze plánovat praní, ovládat programy a dokonce používat hlasové ovládání XiaoAI (v čínštině).

Jak již bylo naznačeno v úvodu, evropského představení se pravděpodobně nedočkáme, což je velká škoda. V Číně je totiž novinka dostupná za pouhých 2 299 juanů, což je asi 7 200 korun bez daně. Pokud by se u nás novinka prodávala klidně za dvojnásobek, mohl by z ní být slušný prodejní hit.

Koupili byste si chytrou pračku od Xiaomi?

Zdroj: jd.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)