TOPlist

Nová záclona od Xiaomi se umí sama zatáhnout a lze ji ovládat hlasem. Kolik stojí?

xiaomi chytra zaclona
  • Xiaomi v Číně vydává novou hračku do domácnosti
  • Chytrá záclona je plná inteligentních funkcí a dá se ovládat hlasem
  • Dokáže se sama zatáhnout nebo roztáhnout při východu či západu slunce

Xiaomi si nedá pauzu ani na chvíli a v Číně uvádí další produkt do domácnosti. Tentokrát výrobce přináší novou generaci své chytré záclony, která se pyšní širokou škálou možností pro ovládání a zajímavými funkcemi, jež dovedou usnadnit život. Na domácím trhu výrobce je lze aktuálně objednat za 849 jüanů, tedy necelých 2 700 Kč v přepočtu.

Xiaomi Mijia Smart Curtain 2 je chytrá záclona jaksepatří. Jednou z jejích klíčových vlastností je pochopitelně možnost propojení s chytrým telefonem pomocí aplikace, skrz níž ji následně můžete ovládat. Rovněž lze prostřednictvím ní spustit časovač nebo vytvořit komplexnější plán, na jehož základě bude později operovat. Roztáhnout se, anebo se naopak zatáhnout, záclona také dokáže v závislosti na východu či západu slunce.Xiaomi Mijia Smart Curtain 2

Výrobce nicméně láká i na hlubší integraci do systému chytré domácnosti. Vzhledem k tomu, že záclona podporuje Wi-Fi a Bluetooth, by byla škoda nevyužít možnosti propojení s dalšími smart home zařízeními nebo jinými kusy elektroniky, jako jsou televize nebo chytré dveřní zámky. A jaké je praktické využití? Záclona se kupříkladu dokáže sama zatáhnout, jakmile spustíte telku, aby vás venkovní světlo nerušilo při sledování obsahu. Samozřejmostí je pak i hlasové ovládání.

Xiaomi Mijia Smart Curtain 2

Zácloně Xiaomi Mijia Smart Curtain 2 nechybí detekce překážek, což zajišťuje její bezpečný pohyb, jehož rychlost si navíc můžete sami přizpůsobit v aplikaci. Za zmínku dále stojí třeba hlučnost dosahující pouze 26dB hodnoty.

Využili byste chytrou záclonu od Xiaomi?

Zdroje: Xiaomiyoupin, Notebookcheck

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)