Xiaomi Mijia Projector Lite: Nový FullHD projektor s cenou 10 tisíc Kč

xiaomi mijia projector lite predstaveni

Už dříve jsme mohli vidět Xiaomi projektor, který dokázal zeď nebo plátno proměnit na 120 palců velký displej. Je tu však jeden problém, cena tohoto projektoru se pohybuje v přepočtu kolem částky 40 tisíc Kč. To není zrovna málo. Nyní čínská společnost představila novinku s názvem Xiaomi Mijia Projector Lite. Cena tohoto projektoru už je mnohem menší, v Číně se začíná prodávat za 2 499 CNY, což je v přepočtu cca 10 tisíc Kč s DPH. Jaké jsou parametry tohoto projektoru?

Xiaomi Mijia Projector Lite je mnohem levnější. Rozdíl je ve světelném toku

I tato novinka dokáže vytvořit obraz až o velikosti 120 palců ve FullHD rozlišení. Systém je založen na Androidu a respektive na nadstavbě MIUI TV, kterou pohání i Xiaomi televize. Jeden z hlavních rozdílů oproti prémiovějšímu modelu, je ve světelném toku.

xiaomi mijia projector lite

Zatímco první a dražší generace Xiaomi projektoru má světelný tok 5000 lumenů, tato novinka se pohybuje kolem hodnoty 3000 lumenů. Stále se jedná o skvělou hodnotu vzhledem k ceně projektoru, ale již například pro lepší zážitek z filmu či videa budete muset například ztemnit místnost zatáhnutím žaluzií. Kompletního odhalení všech specifikací se dočkáme 2. ledna 2019, kdy se tento projektor začíná prodávat.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Přemýšleli jste někdy o koupit projektoru namísto televize?

Zdroj: gizchina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)