TOPlist

Nová stolní lampička od Xiaomi překvapí kvalitou osvětlení i nízkou cenou. Navrch přidává podporu ekosystému HyperOS

xiaomi mijia lampička
  • Xiaomi představilo novou chytrou stolní lampičku s podporou ekosystému HyperOS
  • Čínská firma si dala na osvětlení dosti záležet a získala řadu přísných certifikací
  • V tuto chvíli se prodává za cenu 179 juanů (asi 600 Kč bez daně)

Společnost Xiaomi představila v Číně druhou generaci své populární stolní lampy Mijia Desk Lamp, která přináší vylepšení v oblasti osvětlení, komfortu a integrace s chytrou domácností. Cena zůstala podobně nízko jako u předchůdce.

Xiaomi Mijia Desk Lamp 2 se pyšní 60cm hlavou a konstrukcí s projekcí dopředu, která zajišťuje širší a rovnoměrnější osvětlení pracovní plochy. Hodí se nejen pro práci na počítači či tabletu, ale osvětlí celý pracovní stůl, což ocení při psaní domácích úkolů nejeden školák. Světelný tok centrální plochy (500 mm x 300 mm) dosahuje na 756 luxů, čímž překonává tuzemskou národní normu 500 luxů o 51 %. Rovnoměrnost osvětlení v této oblasti je 1,96, což je o 34 % lepší než požadované minimum. Další zlepšení je patrné i v celé osvětlené oblasti (700 mm x 500 mm), která má minimální osvětlenost 364 luxů (nárůst o 45 %) a rovnoměrnost 4,06 (nárůst o 42 %).

Lampa získala rovněž certifikáty CQC Reading and Writing Desk Lamp AA-level Light Certification a CQC Learning Lamp AAAA-level Certification, které zaručují, že splňuje normy pro osvětlení při čtení, psaní a delším učení. Navíc je lampa vybavena technologií bez blikání a redukcí modrého světla, která zajišťuje pohodlnější vizuální zážitek a chrání oči před únavou. Navíc imituje přirozené denní světlo a přesně reprodukuje barvy, takže ji oceníte i při kreslení.

Z předchozích odstavců je patrné, že si Xiaomi dalo na samotném osvětlení okolního prostoru dosti záležet. To ale zdaleka není vše, co Mijia Desk Lamp 2 nabízí. Pyšní se rovněž integrací do ekosystému Xiaomi HyperOS, takže ji lze ovládat přes telefon či tablet (skrz ně můžete měnit teplotu barev, přepínat režimy…) a využívat automatizací v kombinaci s dalšími smart home doplňky.

Xiaomi Mijia Desk Lamp 2 je k dispozici v Číně za cenu 179 juanů, což je asi 600 korun bez daně. Dá se předpokládat, že si najde cestu i do Evropy, ačkoliv pravděpodobně jen neoficiálně skrz Aliexpress, kde se prodávala i první generace.

Jak se vám líbí nová chytrá lampička Xiaomi?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)