Chytrý kuchyňský robot od Xiaomi míří do Evropy. Je levnější než konkurence

kuchyňský robot xiaomi

Společnost Xiaomi představuje během roku desítky nových produktů pod svými podznačkami, jako je třeba Mijia. Většina z nich se nedostane ven z domovské Číny, avšak nový Mijia Cooking Robot je výjimkou. Prodává se totiž v Německu a Dánsku a umí hromadu vychytávek.

V září se Xiaomi Mijia Cooking Robot představil v Číně a nyní míří i do Evropy. Jedná se o kuchyňského robota, který na základě algoritmů využívá přes 35 metod vaření, mezi které patří sekání, míchání nebo mletí koření. Robot disponuje také kuchyňskou vahou pro odměřování jednotlivých ingrediencí a lze v něm připravovat až čtyři pokrmy najednou, jelikož má v sobě několik nádob. Můžete tedy najednou dusit, vařit i grilovat.

Díky 8palcovému LCD displeji si můžete nechat zobrazit nejrůznější recepty a také si pohrát s nastavením robota. Kromě interního displeje můžete využít také hlasové příkazy. V tuto chvíli se prodává za cenu 1 199 EUR, což je asi 29 200 korun. To rozhodně není málo peněz, ale konkurenční přístroje, jako třeba Thermomix TM6 Noir stojí ještě o několik tisíc korun více.

Co říkáte na podobné kuchyňské roboty?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)