Xiaomi vysvětluje, proč model Mi6 nemá 3,5mm jack

xiaomi mi6

Když Xiaomi minulý týden oznámilo nový vlajkový model Mi6, nemluvilo se v diskuzích ani tak o chybějící LTE frekvenci 800 MHz, ale o tom, že telefon nemá 3,5mm jack. Nyní Xiaomi vysvětlilo, proč byl audio jack odstraněn.

Xiaomi Mi6 kráčí ve šlépějích Applu?

Odstranění 3,5mm jacku v podstatě odstartoval minulý rok Apple. Obávali jsme se, že ho budou následovat i další výrobci telefonů. Naštěstí většina výrobců se nedala a audio jack stále ve svých telefonech nabízí. Xiaomi se tak nyní zařadí po bok například HTC nebo LeEco, kteří se rozhodli ze svých telefonů audio jack odstranit také.

Mi 6_09

A jaký je přesně důvod, že Xiaomi Mi6 nemá 3,5mm jack? Společnost se vyjádřila na své oficiální stránce na Weibu, že 3,5mm jack musel být odstraněn, aby vzniklo místo pro další součástky, jako je třeba baterie. Také museli oddělit rozhraní pro nabíjení a rozhraní pro přenos dat, což by údajně nebylo možné, kdyby neodstranili zvukový konektor.

V balení telefonu bude dostupná redukce z USB Type-C na 3,5mm jack, takže stále budete moct k telefonu připojit sluchátka. Očekávat se dá i to, že Xiaomi brzy přijde na trh se sluchátky, která se budou přímo zapojovat do USB Type-C.

Telefony Xiaomi můžete zakoupit na Beryko.cz.

Myslíte si, že Xiaomi bude pokračovat s odstraňováním 3,5mm jacku i u dalších modelů?

Zdroj: gizmochina.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)