Menu

Telefon Xiaomi Mi4i – vybavený, plnohodnotné LTE ale opět chybí (recenze)

Do redakce se nám podařilo získat čerstvé zboží z Číny, o kterém je nyní hodně slyšet. Model Xiaomi Mi4i nabízí výbornou výbavu, zpracování, systém a hlavně pak příznivou cenu. Jak tento elegantní přístroj dopadl v našem testu?

Obsah recenze

Obsah balení

Již tradičně je telefon od čínské společnosti Xiaomi uložen v kartonové krabičce, která není kromě loga Mi jinak zdobena. Uvnitř se nachází pouze to nejnutnější – telefon Xiaomi Mi4i, nabíječka, USB kabel, sponka pro vyjmutí SIM karet a papírové materiály. Zatím žádné překvapení.

Xiaomi Mi4i - obsah balení

Vzhled a dílenské zpracování

Xiaomi Mi4i vychází z původního modelu Mi4, dočkali jsme se ale více kompromisů, které začínají ihned u konstrukce. Zatímco Mi4 disponuje kovovými rámečky, Xiaomi Mi4i zdobí pouze plast. Ten je zhotoven z jednoho kusu a skoro to vypadá, jako kdyby byly displej a útroby do tohoto plastu vsazeny. Jistou podobu konstrukce vidíme v levnější verzi iPhonu 5C, na trhu by se ale našlo více zařízení. Do redakce nám dorazila bílá varianta, barev bude ale na trhu více – černá, růžová, bílá, modrá a žlutá.

Přední strana připomíná jiné přístroje od Xiaomi, je tedy zahalena do černé barvy. Elegantní je pak bílý rámeček, který obepíná celý přístroj. Rohy jsou příjemně zaobleny, takže telefon neřeže do rukou. Rámečky v okolí displeje jsou spíše průměrné, a to jak na bocích, tak i nad a pod displejem. Těší nás, že Xiaomi jako jeden z mála výrobců stále sází na senzorová tlačítka, jejichž trojici nalezneme pod displejem. Tlačítka jsou podsvícena, takže není žádný problém s používáním za horších světelných podmínek. Nad displejem se pak standardně nachází objektiv předního fotoaparátu, reproduktor, senzory a barevná notifikační LED dioda.

Xiaomi Mi4i - konstrukce, přední strana (1)

Záda pak připomínají spíše model Xiaomi Mi Note, zejména tedy umístění čočky fotoaparátu a přisvětlovací LED diody do levého horního rohu. Ve spodní části se nachází rovněž zdířka pro hlasitý reproduktor. Plast je matný a nabízí příjemné povrchové zpracování, díky čemuž telefon nepůsobí lacině a zároveň tolik neklouže z rukou.

Xiaomi Mi4i - konstrukce, zadní strana (1)

Všechny hrany přístroje jsou příjemně zaobleny, takže se nestane, že by vás nějaká část telefonu řezala do rukou. Ovládací tlačítka po vzoru předchozích modelů od Xiaomi nalezneme na pravé straně, dosáhnout jedním palcem je velmi snadné. Protilehlá strana patří slotu pro dvě SIM karty, která je tvořena standardním šuplíkem. Ve výčtu důležitých částí už nám zbývá pouze MicroUSB konektor na spodní straně přístroje a 3,5mm jack pro sluchátka na horní straně telefonu.

Xiaomi Mi4i - konstrukce, ovládací tlačítka

Kompaktní přístroj s moderním designem a výborným zpracováním

Xiaomi Mi4i již od pohledu nemíří mezi TOP přístroje, matný plast a příkladné zpracování v nás ovšem zanechávají dobrý pocit. Design je moderní, telefon si na nic nehraje a rozhodně ničím neurazí. Vítáme také zaoblené hrany, díky čemuž se telefon v ruce velmi dobře drží. Tomu přispívají rovněž senzorová tlačítka pod displejem, obrazovka s 5 palci, snáze dosažitelná ovládací tlačítka a nízká váha. Xiaomi Mi4i ocení všichni uživatelé, kteří chtějí jedním palcem dosáhnout do všech zákoutí displeje. Díky barevným variantám si navíc vybere každý.

Čínská společnost se nás navíc snaží přesvědčit, že Xiaomi Mi4i nabídne i nadstandardně kvalitní zpracování. Přístroj byl testován na zvýšenou odolnost, což drtivá většina čínských společností nedělá. Po týdenním testování ale rozhodně nemůžeme tato slova potvrdit, maximálně tak vyvrátit, pokud by se s přístrojem během testování něco stalo.

Hardware a displej

Jistých kompromisů se dočkal také hardware, který bychom dnes zařadili spíše do střední třídy. Přesto nabídne díky 8jádrovému procesoru Snapdragon 615 a 2GB RAM paměti dostatek výkonu na běh náročných herních titulů. Zklamáním není ani 16GB vnitřní paměť, i když kámen úrazu může tkvít v absenci slotu pro paměťovou kartu. Uživateli je dostupných 10,52 GB. Baterie si drží stále příjemnou kapacitu 3120 mAh, která v kombinaci s 5″ Full HD displejem a vcelku úsporným procesorem může představovat slušnou, ale nikoliv závratnou výdrž na jedno nabití.

Xiaomi Mi4i - obsazení úložiště

Úsměv na tváři nám v případě Xiaomi tradičně přeruší konektivita. Nechybí sice podpora nejrychlejších standardů Wi-Fi či Bluetooth ve verzi 4.1, obejít se ovšem musíme bez NFC a špatně je na tom rovněž LTE, které je k dispozici pouze na frekvencích 1800 a 2600 MHz. To v praxi znamená, že LTE bude k dispozici převážně ve velkých městech, neboť chybí frekvence na 800 a 900 MHz. Potěšit ale může naopak přítomnost funkce USB OTG.

Specifikace

 • displej: 5″, Full HD rozlišení, IPS, Sharp/JDI
 • procesor: Qualcomm Snapdragon 615, 8 jader, 64bit, 4 x Cortex-A53 1,1 GHz + 4 x Cortex-A53 1,7 GHz
 • GPU: Adreno 405
 • paměť: 2 GB RAM, 16GB vnitřní úložiště
 • fotoaparát: 13 MPx, Sony/Samsung, CMOS, přední 5 MPx
 • baterie: 3120 mAh
 • konektivita: Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1, GPS, A-GPS, Glonass, Beidu, LTE (1800/2600 MHz), Dual SIM
 • OS: Android5.0.2 (MIUI V6)
 • rozměry: 138,1 x 69,6 x 7,8 mm
 • hmotnost: 130 gramů
Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Displej

Pětipalcový displej musíme pochválit. Po vzoru jiných telefonů od Xiaomi nabídne tento panel velmi dobré podání barev, jemnost a v neposlední řadě také čitelnost na slunci. Vytknout nemůžeme ani přesnost či citlivost displeje, které jsou na výborné úrovni. Full HD rozlišení je na pětipalcových dostatečné jemné, úhlopříčka pět palců navíc zajišťuje pohodlné ovládání i jednou rukou, což jsme ocenili. Nechybí ani krycí sklo Corning Gorilla Glass 3.

Xiaomi Mi4i - displej telefonu

Zvukový výstup a reproduktor

V případě zvukového výstupu do sluchátek nemáme žádných námitek a jsme přesvědčeni, že běžným posluchačům bude kvalita stačit. Reproduktor bychom zařadili spíše na zlatou střední cestu – hraje poměrně dobře, ale v porovnání s HTC M9, Huawei P8 či Sony Xperia Z3 je to přeci jen slabší. Průměrná je rovněž jeho hlasitost. Pochválit můžeme jeho konstrukční provedení, které zajistí, že se při běžném používání nezakrývá a neutlumí.

Xiaomi Mi4i - zadní reproduktor

Test výkonu (benchmarky)

Herní výkon

Telefon Xiaomi Mi4i nabízí papírově dostatek výkonu – osmijádrový procesor Snapdragon 615, grafický akcelerátor Adreno 405 a 2GB RAM paměť. S hraním běžných titulů nemá telefon samozřejmě sebemenší problémy, vyzkoušeli jsme ale také náročnější tituly Modern Combat 4, Modern Combat 5, N.O.V.A. 3, Real Racing 3 či Asphalt 8. Se všemi tituly si sice telefon poradil, hraní ovšem nebylo úplně plynulé. Trochu to připisujeme méně odladěnému systému (viz kapitola Uživatelské prostředí). S přehříváním jsme problémy neměli.

Konektivita

V odstavci s konektivitou zpravidla telefony od Xiaomi nechválíme a ne jinak je tomu i v případě Xiaomi Mi4i. U standardů Wi-Fi a Bluetooth nás optimismus ještě neopouští, vše funguje bezchybně a ceníme si i podpory 5GHz sítí. Horší už je to v případě NFC a infraportu, který bychom zde hledali marně. Velkým problémem je také LTE, kterým sice telefon disponuje, a to dokonce na dvou SIM kartách, podpora frekvencí je ale slabší. Přesněji si telefon poradí s pouze s frekvencí 1800 a 2600 MHz, LTE tedy funguje pouze ve větších městech. Nejdůležitější frekvence 800 a 900 MHz chybí, takže si na vesnicích neškrtnete, což je škoda. Potěší alespoň funkce USB OTG.

GPS

Xiaomi a obecně čipy Qualcomm v podání kvalitnějších přístrojů nemívají problémy se zaměřováním polohy. Problémy nás nepotkaly ani u telefonu Xiaomi Mi4i, který se naopak pochlubil velmi rychlým fixem polohy (při běžném používání zpravidla do 3 sekund). Zklamáním ale rozhodně nebyla ani přesnost či stabilita zaměření, vše probíhalo velmi dobře. Povedený je i digitální kompas, který na poměry mobilních telefonů funguje spolehlivě.

Xiaomi Mi4i - GPS satelity

Baterie a výdrž

Kapacita baterie činí 3120 mAh, což je na telefon s 5″ Full HD displejem rozumná kapacita, zároveň ale nikterak závratná. Vzhledem k tomu, že čip Qualcomm Snapdragon 615 patří mezi úspornější procesory (oproti vlajkovým Snapdragonům řady 800), výdrž jsme očekávali solidní. To se nakonec potvrdilo – Xiaomi Mi4i vydrží při intenzivní práci opravdu okolo 1,5 dne, což je na tak vybavený telefon dobrá hodnota. Běžní uživatelů se v klidu mohou dostat i na dva dny. Naše práce s telefonem zahrnovala neustále zapnutá data (v Praze a blízkém okolí stále na LTE), spoustu mailů, Hangouts, několik SMS, hovorů a pár hodin poslechu hudby. Výsledek tedy není rekordní, přesto ale poměrně slušný.

Xiaomi Mi4i - výdrž na jedno nabití

O něco horší to tedy bylo s neustále zapnutým displejem, kdy telefon dosahoval kromě přehrávání videa (které zvládl dokonce 9,5 hodiny!) spíše průměrných výsledků.

Xiaomi Mi4i - test výdrže

 • Hraní her – hra Modern Combat 4, poloviční jas, poloviční hlasitost, sluchátka, vybití ze 100 % na 15 %
 • Přehrávání filmů – Full HD film Edge of Tomorrow, 2 Mbit/s, vybití ze 100 % na 15 %
 • Surfování – prohlížeč Dolphin, refresh stránky Svět Androida po 15 sekundách, Wi-Fi připojení, vybití ze 100 % na 15 %
 • Nabíjení – čas z 15 % na 100 % pomocí kvalitní 2A nabíječky

Uživatelské prostředí

Android 5.0.2 s nádechem MIUI V6

Společnost Xiaomi v rychlosti aktualizací na nejnovější verzi systému Android rozhodně neexceluje, důvodem je především zcela přepracované prostředí MIUI. Kvůli tomu není možné dodávat nejnovější Android do zařízení tak rychle. Xiaomi Mi4i i přesto nabídne MIUI V6 postavenou na Androidu 5.0.2., což je pro nás dostačující. Hned při prvním spuštění nás přivítal nepříjemný fakt, že systém nenabízí český jazyk. Je to dáno tím, že se jedná o jeden z prvních telefonů v ČR a prozatím ještě nevznikl český překlad a lokalizace. Nemusíte se ovšem bát – v momentě, kdy se objeví Xiaomi Mi4i na českém trhu, již bude dostupný český systém.

Rozhraní MIUI se od čistého Androidu radikálně liší. Prostředí bylo od samotného jádra přepracováno, systém navíc nabízí spoustu zajímavých funkcí (svítilna na domácí obrazovce, správa oprávnění, firewall, antispam, změna barvy notifikační diody apod.). Opakujeme se sice již po několikáté, ale platí stále stejná slova – MIUI je v našich očích velmi povedené prostředí, které je intuitivní a nabité zajímavými funkcemi. Příjemné jsou také časté aktualizace.

Rychlost a stabilita

U Xiaomi jsme tak nějak zvyklí, že prostředí je výborně optimalizované a bleskové. V případě Xiaomi Mi4i musíme ovšem náš optimismu mírnit, neboť to u testovaného přístroje bohužel neplatí. Prostředí sice je rychlé, rozhodně ale ne tak, jako je tomu v případě jiných modelů (jmenujme například Mi3, Mi4, Mi Note apod.). Dočkali jsme se bohužel spousty menších zádrhelů a neplynulosti, výjimkou nebyly bohužel ani pády aplikací. Jelikož se jednalo o jeden z prvních kusů a na českém trhu se objeví Xiaomi Mi4i již s českým a upraveným systémem, můžeme jen doufat, že se tato situace změní.

Kontakty, telefonování a klávesnice

Dialer u telefonů Xiaomi je velmi povedený a nechybí ani T9 vytáčení. Je ovšem logické, že kvůli systému v angličtině si neporadí s českou diakritikou při T9 vyhledávání. Jelikož MIUI v6 v češtině s tímto problém nemá, není důvod předpokládat, že to v české verzi systému pro Xiaomi Mi4i bude jinak. Práce s kontakty probíhá podobně jako u čistého Androidu. S provozováním hovorů jsme žádné problémy neměli, naopak musíme pochválit možnost nahrávání hovorů bez nutnosti instalovat další aplikace.

Při prvním spuštění telefonu je nám nabídnuta volba klávesnice, překvapením je pro nás SwiftKey, kterou lze zvolit před klávesnicí z čistého Androidu. Jelikož SwiftKey patří mezi nejlepší klávesnice na trhu, neměli jsme nutnost tuto aplikaci později měnit.

Xiaomi Mi4i - klávesnice SwiftKey

Prostředí systému Android 5.0.2 MIUI V6

Fotoaparát a natáčení videa

Společnost Xiaomi v případě fotoaparátu většinou na svou konkurenci ztrácela, Xiaomi Mi4i tuto situaci nezlepší. Fotoaparát je sice poměrně kvalitní a fotografie za daného světla jsou povedené, přesto se nám zdálo, že fotoaparát často fotografie přepaloval a některá světlá místa jsou přeexponovaná. Stejný neduh trápí také video, u kterého byla vidět příliš vysoká komprese. Fotografie v tmavších prostorách jsou spíše průměrné. Fotografie a videa v originálním rozlišení naleznete zde.

Aplikace

Xiaomi Mi4i - aplikace fotoaparátu (1)

Fotografie

Video

Kdy, kde a za kolik?

Telefon Xiaomi Mi4i si na český trh prozatím cestu neudělal, čeká se mimo jiné také na překlad systému. Cena na domácím trhu se pohybuje v přepočtu okolo 5 200 Kč bez DPH. Na českém trhu se počítá s cenou okolo 8000 Kč. Server Heureka prozatím nezařadil Xiaomi Mi4i do svého katalogu, nenabízí jej podle tohoto serveru žádný český obchod.

Resumé

Telefon Xiaomi Mi4i přichází jako doplnění modelu Mi4, nese si s sebou několik kompromisů v hardwarové výbavě i konstrukci. Celkově se jedná o velmi zajímavý přístroj, který svou velikostí, konstrukcí i výbavou sedí do rukou náročnějších uživatelů něžného pohlaví.

Konstrukci rozhodně můžeme pochválit – design se nám líbí, je moderní a kovové rámečky nám také tolik nechyběly. Plast je totiž zpracován ukázkově a rozhodně jsme neměli pocit, že by se Xiaomi Mi4i řadilo k nějakým laciným telefonům. Díky 5″ displeji jsme dosáhli do všech zákoutí, což jistě mnoho uživatelů ocení. Kvalita IPS panelu je navíc příkladná – nabízí výborné barvy a čitelnost na slunci. 3120mAh baterie zajistila také celkem slušnou 1,5denní výdrž při intenzivním používání, nechybí ani podpora dvou SIM karet s LTE konektivitou a tradičně se nám líbilo také prostředí systému MIUI.

Trápila nás ovšem (opět) omezená LTE konektivita, která funguje kvůli absenci frekvencí 800 a 900 MHz především ve velkých městech, kde ovšem nemá takové uplatnění. NFC již Xiaomi ignoruje delší dobu, takže nás absence tolik nepřekvapila. To ale nemůžeme říci o systému, který tentokrát neběžel v češtině a hlavně pak tak rychle a stabilně, jak jsme u Xiaomi zvyklí. Můžeme jen doufat, že se situace zlepší s hotovým systémem pro české končiny.

Za současného stavu nejspíše Xiaomi Mi4i díru do světa (a zejména za české ceny) neudělá. Cena se totiž blíží částce za lepšího bratříčka Xiaomi Mi4 a příliš důvodů pro koupi Mi4i tedy prozatím není. Situace by se mohla radikálně změnit po snížení ceny, stále tu ale bude strašák v podobě omezeného LTE, které – přiznejme si – spousta uživatelů zkrátka neodpustí. Již nyní ve stejné hladině sídlí například LG G2, které nabídne o poznání lepší výbavu, fotoaparát a plnohodnotné LTE.

Klady

+ Velmi povedená konstrukce.
+ Kompaktní rozměry.
+ Výborný 5″ Full HD displej.
+ Slušná výdrž na jedno nabití.
+ Podpora dvou LTE SIM.
+ Intuitivní a povedené prostředí MIUI V6 (Android 5.0.2).

Zápory

– Omezená LTE konektivita (chybí 800 a 900 MHz).
– Chybí NFC.
– Systém by si zasloužil lepší optimalizaci a češtinu (pozn.: minimálně čeština se brzy objeví).

Za zapůjčení děkujeme společnosti Xiaomimobile.cz.

 

Komentáře

Lukáš

Lukáš

5.6.2015 9:49

Nevím, ale recenzovat mobil který nemá plnou podporu LTE, dle mne nemá moc smysl. Seznámení s produktem bych chápal. Dnes si mobil bez plné podpory LTE koupí buď blázen nebo člověk který tomu nerozumí. Je to škoda, ale třeba se jednou u Xiaomi dočkáme.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 17

5.6.2015 10:29

Lukáš
Děkujeme za komentář. Myslím, že na toto téma už zda zaznělo spoustu diskuzí. Jde o to, kdo se pohybuje v jaké lokalitě. Bydlet v Praze a přebývat drtivou část v Praze, tak LTE třeba vůbec neřeším. Pro mne je ale frekvence 800 MHz nezbytná kvůli cestování a práci na cestách.

Martin P.

Martin P.

5.6.2015 10:31

To Lukáš: Tak proč to nerecenzovat, jen by se mělo být upozorněno, že nemá komplet LTe. A né zavádějící formulace, že „má LTE“. Spousta lidí neví, že LTe se nějak dělí.
Případně, že software výbava není určena pro Evropu natož ČR.

Stejně nejsou dobré slovní obraty jako …Xiaomi uvedl v česku na trh… když firma Xiaomi v ČR nepůsobí.

Mr. Arakin

Mr. Arakin

z aplikace
5.6.2015 11:15

Jan Dolejš: naprostý souhlas. Pokud člověk bydlí na vesnici, může být pro něj LTE otázkou jakou daný telefon ani nebo ne. V Praze tohle ale řešit není potřeba. Takže Lukáše nebrat vážně.

Helium

Helium

5.6.2015 11:48

Já furt nechápu co všichni s tím LTE tak blbnou. Ani 3G není všude, a tam kde je kvalitní pokrytí tak je rychlost využitelná na smartphonu naprosto dostatečná. To jako chcete na mobilních datech sledovat 4K video nebo co? :D Ale především, operátoři 100% v následuících letech jen tak nebudou zvyšovat FUP tak proč to všichni tak řeší? :) Někdy si říkám, že hodně lidí jsou fakt ovce co sledují čísla v technologiích, ale vůebc nevidí stinné stránky….

jenda42

jenda42

5.6.2015 12:23

V cem je lepsi nez reknem LG G2 ?

Martin P.

Martin P.

5.6.2015 12:27

To Helium : 3G se bude vypinat ! ;-)

-LTe má menší spotřebu než 3G
-umí nativně hlasové služby narozdíl od 3G
-má menší odezvu nerozdíl od 3G
-na pokrytí většího uzemí je potřeba méně BTS než u 3G

Tedy kdo tu blbne?

jenda

jenda

5.6.2015 12:35

Papírově pěkné, ale nikdo nezmínil vnitřní úložitě 16GB, bez možnosti rozšíření SD. To z tohoto telefonu dělá nepoužitelný kus HW. Jinak LTE je při cenách českých operátorů naprosto nepodstatné a předpokládám, že tomu tak bude další 2-3 roky dokud nezasáhne Regulační úřad.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 17

5.6.2015 13:47

Martin P.
Díky za komentář. Že telefon nemá plnohodnotné LTE, je zmíněno například v nadpise. :)

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 17

5.6.2015 14:08

Jenda42
Řekl bych kvalita zpracování, lepší systém a hezčí design. Bohužel to ale zdaleka nestačí k tomu, aby dal někdo Mi4i před LG G2 přednost.

anonforever550

anonforever550

5.6.2015 15:53

Lukáš: Asi jsi na LTE moc závislý :).

Mr. Arakin

Mr. Arakin

z aplikace
5.6.2015 19:22

Anonforefer: me Lukáš připadá jako typický honič papírových parametrů. Víc mpixelů, víc Lte, aneb víc proužek, víc adidas

Lukáš

Lukáš

5.6.2015 21:35

Pravidelně dojíždím za Prahu z Ostravy a bydlím na vesnici. V místě kde bydlím je pokrytí LTE a na devadesáti procentech trasy taky. Videa opravdu nesleduji. Je obrovský rozdíl v načítání třeba emailů, internetových stránek atd. pokud je zaplé LTE nebo HSPDA či EDGE. Dejme tomu, že to je o pohodlí a rychlosti. Pokud si kupuji nový smartphone tak od něho očekávám, že mi bude fungovat tak jak má a ne na “půl plynu”. Nejsem honič papírových parametrů, ale ty parametry pokud je daný mobil má, využívám. Smartphone nemám na frajeřinu do hospody.

Mr. Arakin

Mr. Arakin

z aplikace
5.6.2015 22:09

Lukasi, vse jiz bylo receno. To, ze pro tebe je lte dulezite nikdo nezochybnuje. Ne kazdy ovsem ma stejne potreby jako ty. A pro takove je tato informace prinosna.

Lukáš

Lukáš

6.6.2015 6:54

Mr. Arakin. Ano souhlasím s tebou. Já pouze vyjádřil svůj názor.

Mr. Arakin

Mr. Arakin

z aplikace
6.6.2015 7:14

Lukáš: a priznejme si, ze hodne hloupy nazor – psal o blaznech a lidech, kteri tomu nerozumi. Priste premyslej nez z tebe vypadne naprosta blbost jako ted.

Lukáš

Lukáš

6.6.2015 8:10

A zrovna na tomhle nehodlám nic měnit.

parson

parson

6.6.2015 8:30

…..myslím, že si kupujeme telefon na ….t e l e f o n o v á n í ….ten zbytek už je jen doplněk.. hraní her a brouzdání po netu na to je pc nebo herní konzole … slavný LTE má problémy s rušením DVB-T , je plno stížností na rušení pozemního Tv signálu po celé evropě, už dali plno pokut, takže se s tím bude muset něco udělat a nebude to zadarmo….jo a ČT chce opět další poplatek kdo vlastní pc, telefon a tablet….z důvodu přístupu k tv vysílání…

dunco

dunco

z aplikace
6.6.2015 10:04

Lukáš má naprostou pravdu, pokuď tento telefon bude u nás stát 8000 Kč tak je úplně na hovno bez plnohodnotného LTE.
parson :tak si kup hloupej telefon a nenuť ostatním Tvůj hloupý názor, právě od toho mám smartphon abych nemusel sebou tahat spoustu dalších pitomostí.

dunco

dunco

z aplikace
6.6.2015 10:08

A to už raději nemluvím o paměti 16 GB bez podpory paměťových karet!!!

parson

parson

6.6.2015 10:41

..jesli jdu na flám nebo nakoupit nepotřebuju sebou ….”tahat spoustu dalších pitomostí”….ale když se bez nich ani neuprdneš… to je zas tvůj názor no…..na to abych se dostal na net neni LTE dogma….

dunco

dunco

z aplikace
6.6.2015 12:14

parson :až Ti vypnou 3G tak ten telefon budeš mít na dvě věci :-).
Ale Tobě podle toho co píšeš bude stačit Nokie 3310.To , že Tobě to stačí, ještě neznamená, že to stačí aji ostatním.Já ten smartphon mám na spoustu jiných věcí než je pouze telefonování.

Kristýna

Kristýna

18.6.2015 10:02

Mi4 nebo počkat na Mi4i? Rozhoduji se mezi těmito telefony, ale nevidím v nich zásadní rozdíl kromě designu. Případně nevím, jak si ten rozdíl vyhodnotit :D LTE nepotřebuji. Nejsem závislák, žiju na malém městě a radši si zajdu do lesa než na net :) Všude kde se pohybuju chytám wifi a kde ji nechytám, tam vytáhnu firemní iPhone. Hry nehraju (tzn. myslím si, že nepotřebuju nutně 3 GB RAM). Telefon mám na telefonování, psaní, brouzdání po netu, sem tam nějaká užitečná aplikace a fotografování. Chci, aby telefon vypadal hezky a nebyla to tlustá těžká cihla. Chci ale zkusit Xiaomi, takže jiné značky mi nepodsunujte :D Ale který?

Kamil

Kamil

8.7.2015 15:15

Myslím, že je to dobrý telefon za rozumnou cenu.
LTE beztak mimo velká města ve středních Čechách v kterých se pohybuji kolikrát mají naši operátoři signál sotva pro EDGE, natož 3G. Stává se, že jsem bez signálu úplně, a to jsem jen 10km od Mladé Boleslavi.
Vestavěných 16GB také bohatě stačí. Nemusím mít v mobilu hafo filmů, hudby nebo nějaké zbytečnosti a data můžu v klidu ukládat pomocí OTG na flashku.
Vážně o tomto kousku uvažuji.
Ze zahraničí se dá sehnat při troše hledání už za 6500,- s DPH a dopravou. (Záruku 2 roky nutně nepotřebuji a češtinu si zvládnu doinstalovat sám). :-)

spida

spida

6.12.2015 19:34

Tak já jsem si Mi4i pořídil s tím že je to výkonově našlápnutý stroj. Jsem ale velmi zklamaný. když spustím hru RR3 stejně se svým starým telefonem SG4 tak na Mi4. než se dostanu na první hru tak na SG4 už minutu a půl jezdím. což je naprosto příšerné a telefonu se zase zbavím

RSS (komentáře k článku)