Xiaomi Mi4 s podporou evropského LTE dorazí 16. prosince

Xiaomi-Mi4-with-MIUI6_7

Současná vlajková loď společnosti Xiaomi, model Xiaomi Mi4, se těší velké oblibě po celém světě a také u nás. Tento smartphone přináší za zajímavou cenu skvělou výbavu, povedený design i zpracování a oblíbený systém MIUI. Tento smartphone je již v prodeji delší dobu a není problém jej sehnat i na českém trhu (samozřejmě bez oficiálního zastoupení). Bohužel se ale jedná o verzi, která nepodporuje LTE v našich končinách. Jak si mohlo Xiaomi dovolit představit přístroj bez LTE? Čínská společnost cílí především na domácí trh, kde se používá časové dělení duplexu pro LTE (LTE TDD), kterým je Xiaomi Mi4 vybaven. V současných modelech tedy LTE funguje především v Číně, kde tamní operátoři LTE TDD používají. V našich končinách a v dalších státech Evropy se ovšem používá frekvenčně dělený duplex (FDD LTE). Pro fanoušky řady Mi máme dobrou zprávu – Xiaomi Mi4 s podporou LTE FDD dorazí na čínský trh již 16. prosince, reálná dostupnost tohoto modelu v Evropě bude podle našeho názoru až po Vánocích a Novém roce. I tak se ale čeští uživatelé konečně dočkají.

Xiaomi Mi4 se řadí k nejlepším telefonům na trhu. Xiaomi Mi4 se řadí k nejlepším telefonům na trhu

Než se objeví více informací, měli bychom mít ale na paměti, že samotná podpora LTE FDD nemusí znamenat, že LTE v České republice poběží bezchybně. Je potřeba znát také frekvence, které je schopen mobilní telefon používat. Čeští operátoři totiž využívají trochu jiné frekvence než většina Evropy a může se tak stát, že Xiaomi Mi4 bude disponovat jen některými frekvencemi pro LTE u nás. V praxi to pak znamená, že LTE vám v telefonu bude fungovat pouze na místech s touto podporovanou frekvencí. Doufejme, že se Xiaomi inspiruje po vzoru “evropských” značek, které většinou podporují i frekvence v našich končinách.

Xiaomi Mi4 – čínský drak

A čím si vlastně tento telefon získal své příznivce? Hned z kraje zaujme konstrukce, kterou zdobí kovový rámeček okolo celého telefonu. Oproti předchozímu modelu Xiaomi Mi3 se toho sice tolik nezměnilo, rozměry jsou ovšem o poznání menší a kov zkrátka uživatele zaujme. Zbytek výbavy je také skvělý – výkonný čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 doplňuje 3GB RAM paměť, 5″ Full HD displej a 13MPx fotoaparát s podporou nahrávání 4K videa. Menším zklamáním je absence NFC – Xiaomi se nechalo slyšet, že tuto technologii používá jen malá část uživatelů a v rámci snížení ceny ji tedy odstraní.

Velkou chloubou telefonů od Xiaomi je systém MIUI – Android, jehož uživatelské prostředí je změněno k nepoznání. Tento systém nabízí spoustu zajímavých funkcí a “vychytávek”, navíc lze změnit spoustu detailů a pozadu nezůstává ani design prostředí. MIUI se totiž pochlubí pokročilou úpravou motivů.

Jsme moc zvědavi, jak kartami zamíchá právě podpora LTE FDD, jejíž absence nyní odrazuje spoustu uživatelů od koupě tohoto telefonu.

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Tento telefon se umístil také v žebříčku našeho Vánočního rádce.

zdroj: gizchina.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)