TOPlist

Proměňte smartphone nebo svůj hlas v univerzální dálkový ovladač. Stačí k tomu levné zařízení od Xiaomi

xiaomi mi universal remote

Xiaomi je jedna z mála společností, která stále u svých telefonů přidává infračervený port, se kterým se dá ovládat různá elektronika, jako je TV, přehrávač či třeba klimatizace. Xiaomi má však i řešení pro ty, kteří v telefonu infračervený port nemají. Elektronika v domácnosti půjde ovládat pomocí zařízení Mi Universal Remote. A to dokonce i pomocí hlasu. Pojďme si tohle zajímavé zařízení představit blíže.

Xiaomi Mi Universal Remote je zařízení, které slouží jako univerzální ovladač

Nové zařízení připomíná designem puk. Je speciálně určeno k tomu, aby se umístilo ideálně doprostřed místnosti. Infračervený signál totiž může vysílat ve 360 stupních, takže jej nemusíte mít namířené na jedno zařízení, které byste chtěli ovládat. Dosah je 10 metrů. Xiaomi tvrdí, že podporuje více než 6 tisíc různých zařízení jako jsou televize, Hi-Fi systémy, DVD přehrávače, klimatizace atd. Zkrátka zařízení, která normálně ovládáváte ovladačem.

Jakmile Mi Universal Remote propojíte s vaším zařízením, můžete využívat k ovládání váš chytrý telefon nebo třeba tablet. Stačí Android aplikace. Zajímavé je i ovládání hlasem. Využívá se Xiaomi AI, takže momentálně pouze čínština, každopádně pokud se objeví na globálním trhu, tak bude fungovat pravděpodobně přes Asistenta Google. Nicméně i bez podpory angličtiny u hlasového ovládání, se jedná o povedené zařízení. A to jen třeba kvůli tomu, aby měl každý v domácnosti vlastní ovladač v telefonu. Potěší i nízká cena, která je v Číně 79 CNY, což je v přepočtu 265 Kč.

SMART HOME AUTOMATION UNDER $30 – Xiaomi Universal IR Remote

SMART HOME AUTOMATION UNDER $30 - Xiaomi Universal IR Remote

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jak se vám líbí Xiaomi Mi Universal Remote?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)