Xiaomi Mi TV Stick prý bude mít nakonec dvě verze. Už jsou v e-shopech

Xiaomi Mi TV Stick varianty

Multimediální chytré zařízení Xiaomi Mi TV Stick, které je v posledních dnech po náramku Mi Band 5 patrně nejsledovanějším zařízením této čínské firmy, nakonec asi přijde ve dvou variantách. Doposud se hovořilo o specifikacích jako 2 GB RAM, 8 GB úložiště nebo 4K rozlišení. Jak se nyní zdá, jde o parametry pouze jedné ze dvou verzí. Dřívější specifikace přinesl popis v e-shopu Gearbest. Druhé teď odhalil AliExpress. Pokud teď od druhé varianty Xiaomi Mi TV Stick očekáváte lepší výbavu, musíme váz zklamat. Podle všeho bude levnější a slabší.

Xiaomi Mi TV Stick AliExpress fotky krabice

Rozdíly mezi variantami se dají najít u tří významných položek. Vybavenější verze uvedená na Gearbest má v popisu 2 GB paměti RAM, maximální rozlišení 4K a kromě HDMI také USB-C port. Oproti tomu AliExpress hovoří o operační paměti s nižší kapacitou 1 GB a u rozlišení a USB konektoru jsou má e-shop poněkud zmatené parametry. V názvu a první části popisu je uvedeno rozlišení 2K, nicméně závěrečná tabulka a i nápis na krabičce uvádí jen Full HD. Nejistá je také přítomnost modernějšího USB-C, poněvadž se na několika místech objevuje zmínka jen o microUSB 2.0. Pokud se nejedná o množství všemožných chyb (což u čínských obchodů není úplně vyloučeno) Xiaomi Mi TV Stick bude mít skutečně dvě varianty.

Xiaomi Mi TV Stick AliExpress fotky krabice boky

Na dvě verze ukazují vlastně i ceny. AliExpress nabízí tu papírově slabší za dvanáct stovek. Gearbest tu druhou za téměř tři a půl tisíce. Mezi společné parametry mají dle dosavadních popisů patřit například 8 GB úložiště, HDMI 2.0, Android TV 9.0 , Dolby Surround zvuk nebo Cortex-A53 procesor.

Která varianta vám přijde zajímavější?

Zdroj: AliExpress, Gearbest

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)