Xiaomi Mi TV Master 82″ oficiálně: skvělé televize se 4K a 8K rozlišením za přijatelné ceny

Xiaomi Mi TV Master 82_ oficiálně

Společnost Xiaomi představila oficiálně dva nové televizory Mi TV Master 82″, přičemž se oba dva mohou pyšnit technologií mini-LED. To je poměrně nový typ podsvícení, první televize přišla na trh až v únoru 2020, takže se stále jedná o novinku. Oba modely se mohou pochlubit špičkovými specifikacemi.

Xiaomi Mi TV Master 82″ oficiálně

Začněme nejprve Xiaomi Mi TV Master Extreme Edition. Jak název napovídá, jedná se o aktuálně nejlepší a nejdražší televizi od Xiaomi, čemuž odpovídají také parametry. Televize disponuje 82″ 8K panelem, 10ti bity, podporou HDR10, Dolby Vision, HLG a pokrývá 98 % barevného prostoru DCI-P3. Maximální jas má hodnotu 2 000 nitů a kontrastní poměr činí 400 000:1. A co vůbec je mini-LED technologie?

Co je mini-LED technologie?

Jak jsme již řekli, mini-LED je poměrně nová technologie, kterou jako první ve svém televizoru ukázalo TCL. Místo stovek podsvětlovacích diod je jich v těchto televizorech použito několik tisíc a jsou skutečně velice malé (každá z nich měří desetinu milimetru). Tím pádem se může při určitých scénách dosáhnout většího kontrastu a hlavně nebude vidět záře okolo předmětu na tmavém místě (ideálním příkladem je třeba měsíc).

O výkon se stará čipset Novatek 72685, který disponuje dvěmi jádry Cortex-A53 a o grafický výkon se stará GPU Mali-G51 MP4. Potěší také podpora 5G sítí. Verze Extreme Edition má dva 20 W basové reproduktory, dva nízkofrekvenční reproduktory, dva středofrekvenční a dva výškové. K této verzi tak netřeba dokupovat žádné další soundbary či reproduktory, jelikož alespoň na papíře to vypadá, že bude hrát skutečně dobře. Za televizi však zaplatíme nemalých 50 000 CNY, což je v přepočtu asi 170 000 korun bez daně.

Standardní verze Xiaomi Mi TV Master má rovněž 82″ obrazovku, která má však “pouze” 4K rozlišení. Opět se jedná o 10ti bitový panel s 93 % pokrytím barevného prostoru DCI-P3 a navíc potěší obnovovací frekvence 120 Hz, takže je jako dělaná pro nové konzole Playstation 5 a Xbox Series X (potažmo S). Maximální jas má hodnotu 1 000 nitů a kontrastní poměr je stále slušných 140 000:1. Tato verze vyjde na 10 000 CNY, což je asi 34 000 korun bez daně.

Co se vám na televizorech nejvíce líbí?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)