Xiaomi představilo dva nové hodně levné routery 4A a 4A Gigabit

xiaomi mi router 4a gigabit predstaveni

Čínské Xiaomi vytváří již několik let zajímavé levné routery v řadě Xiaomi Mi Router. Nyní jsme se dočkali oficiálního představení dvou novinek s názvem 4A a 4A Gigabit. Opět se můžou chlubit velmi atraktivní cenou. Za Mi Router 4A zaplatíte 119 CNY, v přepočtu 485 Kč a za Gigabit verzi 169 CNY, což je v přepočtu cca 700 Kč. Pojďme se podívat na parametry těchto novinek.

Xiaomi Mi Router 4A a 4A Gigabit představení

Obě verze routeru mají čtyři externí antény a identický design. Vyrobeny jsou z matného plastu. Fungují na MiWROM, který je založen na platformě OpenWRT. Další společnou funkcí je to, že poskytují Wi-Fi sítě o frekvencích 2,4 GHz i 5 GHz. Teoretická maximální rychlost je až 1 167 Mbps. Nechybí šifrování WPA-PSK, WPA2-PSK a také QoS nebo speciální mobilní aplikace pro nastavení a přehled o routerech.

xiaomi mi router 4a

Rozdíly mezi routery nalezneme až uvnitř. Základní verze má čipovou sadu MediaTek MT7628DA, kterou doplňuje 64MB RAM a 16MB ROM. K připojení slouží jeden 100 Mbps WAN port a dva 100 Mbps LAN porty. Gigabit verze využívá výkonnější čipovou sadu a 128MB RAM. A jak už je z názvu jasné, má 1 Gbps WAN port a dva 1 Gbps LAN porty.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Vlastníte Xiaomi Mi router? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)