TOPlist

Testujeme Xiaomi Mi Note 10 se 108MPx fotoaparátem. Co vás na novince zajímá?

Xiaomi Mi Note 10 titul

Společnost Xiaomi nás nepřestává zásobovat zajímavými novinkami a v redakci se nám tak objevilo Xiaomi Mi Note 10 bojující o titul nejlepšího současného fotomobilu. Skvělý fotoaparát však automaticky nedělá i skvělý smartphone. Evidentně si toho je vědomo i samo Xiaomi a tak dalo novince do vínku velmi zajímavý mix výbavy. Ten možná neoslní v tabulkách výkonnosti, v praxi by však mohl fungovat více než dobře.

Velký displej a skvadra fotoaparátů na zádech

Jako první naši pozornost získal 6,47″ velký AMOLED displej se zaoblenými okraji. U něj se Xiaomi chlubí zejména vysokou svítivostí až 600 nitů díky čemuž by neměl být s čitelností na slunci sebemenší problém. Pro někoho by mohlo být menším zklamáním nasazení chipsetu Qualcomm Snapdragon 730G avšak i ten nabídne dostatečný výkon nejen pro každodenní použití ale i na hry. Navíc je pak podpořen 6 GB operační paměti a interním úložištěm o 128 GB. Verze Pro pak nabídne dokonce 8 GB RAM a 256GB úložný prostor. Hlavním lákadlem Xiaomi Mi Note 10 je však bezesporu následující sestava pěti fotoaparátů na zádech.

  • 108 MPx primární snímač, 7 čoček, f/1,7, PDAF, OIS
  • 12 MPx telefoto snímač, 2x optický zoom, f/2.0, PDAF
  • 5 MPx (upscale na 8MPx) telefoto snímač, 5x optický zoom, f/2.0, PDAF, OIS
  • 20 MPx ultraširokoúhlý snímač, f/2.2
  • 2 MPx makro kamerka, f/2.4

xiaomi mi note 10 barevne verze

Ve výčtu parametrů novinky pak nesmí chybět ani další silná zbraň a sice baterie s kapacitou 5 260 mAh doplněná o podporu rychlého 30W nabíjení. Když k tomu všemu přičteme kvalitní zpracování a (obzvlášť v námi testovaném zeleném provedení) povedený design, máme před sebou potenciálního černého koně předvánočního trhu. Pravda, 14 990 Kč není cena úplně nejnižší. Vyjma použitého čipsetu však před sebou máme telefon s výbavou hodnou vlajkových modelů.

[aps_product_sz id=“580500″]

Co vás na telefonu Xiaomi Mi Note 10 zajímá nejvíce?

 

Za telefon k testování děkujeme Wittytrade.cz

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)