TOPlist

Xiaomi Mi Mix Alpha je nový super telefon: Displej zasahuje na zadní stranu, nechybí ani 108 MPx fotoaparát

xiaomi mi mix alpha predstaveni

Xiaomi lákalo na velké věci a opravdu se tak stalo. Čínská společnost dnes představila nový super telefon s názvem Mi Mix Alpha. Na první pohled se může zdát, že jde o další generaci v oblíbené řadě. Ve skutečnosti je to trochu jinak. Tato novinka se může totiž pyšnit unikátním displejem, který zasahuje až na zadní stranu, dále třeba 108 MPx fotoaparátem, nebo nejnovějším čipsetem od Qualcommu. Pojďme si telefon představit.

Za Xiaomi Mi Mix Alpha si pořádně připlatíte

Jedna z věcí, na kterou vždy Xiaomi dokázalo nalákat spoustu zákazníků, byla velmi dobrá cena. To ale bohužel u tohoto telefonu neplatí. Je to spíše naopak. Prodej Mi Mix Alpha začne v Číně za částku 19 999 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 80 tisíc Kč. Ano, tento telefon je ještě dražší, než ohebné telefony od Samsungu nebo Huawei.

Důvodem je v podstatě to, že i zde se využívá ohebný displej, i když tento telefon nemůžete „otevřít“ a zvětšit si plochu prohlížení jako u konkurence. Místo toho displej přesahuje přes boční rámeček a velkou část zadní strany. Rámečky displeje mají velikost 2,15 mm. Zajímavé je to, že telefon nemá klasické zdířky na reproduktory anebo otvory pro senzory. Selfie kameru na tomto telefonu rovněž nenajdete, k foceni se totiž využívají zadní hlavní fotoaparáty.

Mi MIX Alpha: Surround Display 5G Concept Smartphone

Mi MIX Alpha: Surround Display 5G Concept Smartphone

Hlavní fotoaparát má 108 MPx, nechybí OIS (optická stabilizace obrazu), sekundární ultraširokoúhlý fotoaparát má 20 MPx a nechybí ani 12 MPx telefoto. O výkon tohoto telefonu se stará čipset Snapdragon 855+, který doplňuje 12GB RAM paměť a 512GB úložiště. Baterie má kapacitu 4050 mAh a podporuje se 40W rychlé nabíjení. Do prodeje se telefon dostane v prosinci.

Co říkáte na tuto novinku od Xiaomi?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)