TOPlist

Xiaomi Mi CC9 Pro skončil v testu DxOMark až na vrcholu

xiaomi mi cc9 pro test fotoaparátu

Xiaomi oznámilo nový telefon Mi CC9 Pro s pěti fotoaparáty teprve včera, přesto se už během včerejšího večera objevil na DxOMark, kde dosáhl na skóre 121 bodů. Celkově se tak vyrovnal Huawei Mate 30 Pro, což je vůbec nejlépe hodnocený fotomobil dle DxOMark. Konkrétně dosáhl na 130 bodů ve fotografování a 102 v natáčení videa.

Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition Camera Image Quality review

Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition Camera Image Quality review

Oproti Huawei Mate 30 Pro tak Mi CC9 Pro zvítězil ve videu (102 vs. 100 bodů), ale prohrál ve fotografování (130 vs. 132 bodů). Xiaomi Mi CC9 Pro disponuje 108 megapixelovým rozlišením a světelností f/1.7. Nechybí teleobjektiv, který poskytne až 5x optický zoom a ultraširokoúhlý objektiv s rozlišením 20 megapixelů a úhlem záběru 117 stupňů. Nejmenší fotoaparát, který se nachází dole je pak makro objektiv, který ovšem DxOMark vůbec netestoval. Ten dokáže poskytnout detailní snímky již od vzdálenosti 1,5 cm, což je dosud nejmenší vzdálenost ze všech smartphonů na trhu. Posledním fotoaparátem je 12 megapixelový snímač s 2x optickým zoomem, který je určen k pořizování portrétů.

Xiaomi Mi CC9 Pro dxomark

Dle DxOMark Xiaomi Mi CC9 Pro exceluje při práci se zoomem, jelikož má k dispozici dva teleobjektivy. Potěší také automatické ostření, které funguje skvěle a dokáže celkem přesně odhadnout, jak moc má pozadí za objektem rozostřit. Ve videu se Xiaomi daří zachytit mnoho detailů a to jen s minimem šumu. Dle společnosti mají videa věrné barevné podání a nezklamal ani autofokus. Co ovšem nepotěšilo je pochybná ostrost u okrajů snímků a HDR.

Souhlasíte s DxOMark hodnocením Xiaomi Mi CC9 Pro?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)