To je průšvih! Xiaomi vydalo vadný update pro Mi Box

Xiaomi Mi Box S chyba
  • Multimediální centrum Xiaomi Mi Box S dostalo update na Android TV 12
  • Spousta uživatelů si stěžuje na závažné chyby a omezení funkcí
  • Xiaomi zareagovalo stažením aktualizace z oběhu

Mi Box od Xiaomi se řadí k nejoblíbenějším multimediálním centrům v Česku. V žebříčku nejprodávanějších TV boxů na Heuréce drží výrobky od Xiaomi jak první, tak i druhé místo. Dobře se prodává i model Xiaomi Mi Box S z roku 2018, který je aktuálně na sedmé pozici.

Fatální update pro Mi Box S

Není se čemu divit. Kombinaci nízké ceny a bohaté nabídky funkcí se těžko odolává, navíc Xiaomi svá zařízení stále aktualizujte. Poslední update, který přinesl Android TV 12, se ale moc nepovedl. Místo nových funkcí se uživatelé dočkali jen chyb, zpomalení celého systému a zaznamenány jsou i případy, kdy zařízení ani nenaběhlo.

Mi Box S se po aktualizaci nespustí Mi Box S se po aktualizaci nespustí

Nejčastějšími problémy jsou nefunkční zvuk, sekání systému, neustávající načítání 4K videí, nefunkční aplikace, ale výjimkou nejsou ani kuriózní bugy jako třeba automatické zapínání televize. „Nechápu, co se s mým Mi Boxem děje. Je pomalý, zasekává se. Po zapnutí nefunguje zvuk, musím ho pokaždé restartovat… Aplikace se nenačítají, místo Kodi se mi zobrazuje jen čeká obrazovka,“ postěžoval si jeden z uživatelů na Redditu. 

Reakce Xiaomi

Fóra uživatelů Mi Boxu jsou plná podobných příspěvků, nechybí ani návody, jak aktualizaci zablokovat, respektive jak downgradovat ke starší verzi. Xiaomi mezitím aktualizaci stáhlo z oběhu a prostřednictvím e-mailu rozlíceným majitelům slíbilo řešení v podobě opravné aktualizace, která by měla vyjít v horizontu několika dní. 

A co dělat v případě, že už jste si vadnou aktualizaci stáhli? Xiaomi doporučuje počkat na další update, který bude k dispozici „brzy“. 

Jaký typ chytré televize používáte vy?

Zdroj: AndroidAuthority

Martin Havlíček
O Autorovi - Martin Havlíček

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)