Xiaomi Mi Box mini – miniaturní multimediální centrum pro vaši TV

Xiaomi Mi Box mini (1)

Společnost Xiaomi kromě zbrusu nových telefonů Mi Note a Mi Note Pro představila také Xiaomi Mi Box mini – miniaturní multimediální centrum, které promění váš televizor v chytrou TV. Jak novinka vypadá a co umí?

Kompaktní rozměry především

Xiaomi Mi Box je na domácím trhu poměrně oblíbeným způsobem, jak vylepšit schopnosti vaší televize. Rozměry pak odpovídají jiným miniaturním počítačům k televizi, kterých je na čínském trhu obrovské množství. Xiaomi se rozhodlo vydat menší verzi Xiaomi Mi Box mini, která svou velikostí a tvarem připomíná adaptér do zásuvky. A zařízení je i tak zamýšleno – zapojíte jej do zásuvky, HDMI kabelem spojíte s televizí a můžete začít zařízení používat. Jen pro zajímavost – základní deska s komponenty má přibližně stejnou velikost jako 1/3 kreditní karty. Xiaomi Mi Box mini bude dostupný v 6 barevných variantách.

Výkonné komponenty v malém těle

Ačkoliv je Xiaomi Mi Box mini miniaturním zařízením, v útrobách se skrývá poměrně výkonný hardware. O pohon se stará procesor se čtyřmi jádry ARM Cortex-A7 s frekvencí 1,3 GHz, které doplňuje grafický akcelerátor Mali 450, 1GB RAM paměť a 4GB vnitřní úložiště. Xiaomi Mi Box mini disponuje také bezdrátovou technologií Bluetooth 4.0 a duální Wi-Fi 802.11n. Samozřejmostí je pak podpora přehrávání Full HD videí včetně kodeku H.265 a odpovídající video výstup. Pro milovníky kvalitního zvukového doprovodu jsou připraveny technologie Dolby a DTS audio. Součástí balení je i bezdrátový ovladač, díky kterému lze celé zařízení ovládat z pohodlí pohovky.

Xiaomi Mi Box mini je vybaveno vlastním systémem MIUI TV, který umožní pohodlně přehrávat multimediální obsah či přenášet obraz přímo z displeje telefonu pomocí funkce Miracast.

Velmi nízká cena, oficiálně se k nám ale Xiaomi Mi Box mini nedostane

Xiaomi Mi Box mini stejně jako většina zařízení od Xiaomi zaujme cenou, která je nastavena velmi nízko. Za tento malý box totiž zaplatíte 199 čínských jüanů, tedy necelých 800 Kč bez DPH. Horší už je to s dostupností, která – jak to tak u Xiaomi bývá – není pro zbytek světa příznivá. Zařízení se začne brzy prodávat na čínském trhu, k nám se ovšem oficiálně nepodívá.

Xiaomi Mi Box mini (3)

zdroj: en.miui.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)