TOPlist

Xiaomi Mi Band – prodej chytrého náramku startuje 18. srpna

mi-band

Čínská společnost Xiaomi představila 22. července dva nové a velmi zajímavé produkty – telefon Xiaomi Mi 4 a chytrý náramek Xiaomi Mi Band. Zatímco telefon již pro vás pečlivě testujeme, chytrý náramek Xiaomi Mi Band stále není k sehnání. To by se ovšem mělo změnit již 18. srpna, kdy se tento povedený výrobek vrhne na čínský trh. Jako každé jiné zařízení od Xiaomi se na svět vydá s velmi agresivní cenou – za Xiaomi Mi Band zaplatíte v Číně pouze 79 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 270 českých korun bez DPH.

Xiaomi MiBand cover

A co vlastně tento náramek umí? Především monitorovat váš pohyb a spánek. Díky zabudovanému akcelerometru poslouží především jako krokoměr a zároveň vám poví, jak kvalitní jste měli spánek. Je tedy velmi podobný Fitbitu, který jsme pro vás recenzovali. Velkou výhodou je výdrž až 30 dní a funkce automatického odemknutí přístroje, pokud rukou s náramkem Xiaomi Mi Band uchopíte telefon. Váš přístroj porovná svá data z akcelerometru a v náramku a usoudí, že jsou v jedné ruce, a může telefon odemknout. Zároveň se ale dostáváme k velké nevýhodě – podle všeho je zatím Xiaomi Mi Band určen pouze pro telefony Xiaomi. Jsme ovšem přesvědčeni, že se to díky skvělé komunitě kolem Androidu velmi brzy změní.

Otázkou samozřejmě zůstává, kdy půjde tento náramek zakoupit u nás. Jako vždy se nejprve musí nasytit domácí čínský trh, až poté putují výrobky od Xiaomi do Evropy.

zdroj: phonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)