Xiaomi Mi Band 5 oficiálně: Dočkali jsme se všeho vytouženého?

Xiaomi Mi Band 5 specifikace

Čínská společnost Xiaomi dnes představila pátou generaci svého populárního náramku Mi Band. Na tento nový kus nositelné elektroniky čekají statisíce, možná i miliony natěšených zákazníků. A není divu. Stejně jako u mnohých telefonů této značky je i tady největším lákadlem poměr cena vs. výkon. Od nového modelu se navíc očekával příchod několika zásadních novinek. Pojďme se tedy podívat, jaké specifikace náramek Xiaomi Mi Band 5 má a zda došlo na vše, co se poslední v posledních týdnech probíralo.

Zásadní informací pro většinu zákazníků asi je, zda bude mít náramek podporu NFC po území mimo Čínu. Odpověď vlastně není úplně jednoduchá. Mi Band 5 přijde ve dvou verzích, z nichž jedna nese označení NFC. V jejích specifikacích se s ohledem na tuto technologii objevuje podpora pro otevírání dveří, aplikaci identifikačních karet, platby přes čínskou bránu Alipay a nově také přes Union Pay. Například o Google Pay nebo o obecné dostupnosti této verze mimo území Číny ale zatím slovo nepadlo. Každopádně proběhne ještě i celosvětové uvedené, kde se jistě dozvíme více informací. Snad ale zájemce o Xiaomi Mi Band 5 zatím uspokojí další potvrzené specifikace.

Xiaomi Mi Smart Band 5 official promo video & unboxing

Xiaomi Mi Smart Band 5 official promo video & unboxing

Co nového umí oproti minulé generaci?

Když budeme náramek porovnávat s jeho předchozí generací, tak kromě nové možnosti u NFC zaujme především větším displejem, novými sportovními i zdravotními funkcemi a novým způsobem nabíjení. Displej se zvětšil z 0,95 na 1,1 palce. K současným šesti sportovním módům přibyly nové pro skákání přes švihadlo, jógu, eliptický trenažer, veslařský trenažer a venkovní cyklistiku. Monitorování spánku nově není omezeno jen na noc a zvládá analyzovat i REM fázi. Mezi další nové funkce spojené se zdravím předcházení stresovým situacím, dechová cvičení, informace o PAI indexu a nové možnosti pro ženy, kam bude patřit například menstruační cyklus.

Kreativce pak určitě potěší i nová vzdálená spoušť pro ovládání foťáku v telefonu. Novým způsobem nabíjení je magnetický připínací kroužek. Baterie by měla i přes všechny nové funkce vydržet sloužit až 14 dní. Takové jsou tedy specifikace Xiaomi Mi Band 5. A jak to bude s cenou a dostupností? V Číně bude standardní verze náramku stát v přepočtu cca 630 korun, verze s NFC pak cca 760 korun. Předpokládáme, že v Evropě by se pak mohla i dražší verze vejít do tisícovky. V Číně startuje prodej 18. června. Náramek bude v základu dostupný v osmi barvách: černé, modré, růžové, oranžové, fialové, žluté a dvou odstínech zelené.

Potěšily vás finální specifikace náramku Xiaomi Mi Band 5?

Zdroj: Xiaomi Blog

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)