Xiaomi Mi AirDots 2 SE oficiálně: ovládání gesty, nízká cena a mnoho dalšího

xiaomi mi airdots 2 se

Společnost Xiaomi dnes oficiálně představila levnější verzi svých bezdrátových sluchátek – Mi AirDots 2 SE. Ty mají zaujmout zákazníky především svou nízkou cenou, ovšem ponechávají si některé zásadní funkce z dražší verze. Co od nich tedy můžeme čekat a kolik za ně zaplatíme? Na to se podíváme v tomto článku.

Xiaomi Mi AirDots 2 SE oficiálně představeny

Sluchátka je možné si předobjednat v Číně již dnes, přičemž první zásilky dorazí k zákazníkům 19. května. No a jaký je hlavní rozdíl mezi touto levnější a dražší variantou? SE verze nepodporuje LHDC kodeky s vysokým rozlišením, ale pouze standardní AAC. Pro připojení však slouží Bluetooth 5.0, přičemž signál je přenášen do obou sluchátek zároveň, což nabídne stabilnější připojení.

Jedno sluchátko Xiaomi Mi AirDots 2 SE váží 4,7 gramu a vydrží až 5 hodin neustálého poslechu. 48 gramové pouzdro pak dokáže zvýšit výdrž baterie až o 20 hodin, přičemž jej lze dobít skrz USB-C za hodinu a půl. Bezdrátové nabíjení zde bohužel není. Samozřejmostí je pak ovládání gesty a také detekce sundání sluchátek. Pokud máte navíc telefon se systémem MIUI, dokáží sluchátka po otevření zobrazit stav baterie. Podobné řešení mají také jablečné AirPods.

Nechybí ani funkce „Environmental Noise Cancellation“, která dokáže potlačit šum během hovorů pomocí dvou mikrofonů. Aktivní potlačení hluku však chybí. Za sluchátka zaplatíme 170 CNY, tedy asi 600 korun bez daně.

Používáte bezdrátová sluchátka? Jaká?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)