Už i Xiaomi má vlastní chytrý displej. Nechybí kamera a bohaté propojení s domácností

chytry displej xiaomi mi ai

Před několika dny Xiaomi poprvé naznačilo existenci chytrého displeje, který doplní klasický chytrý reproduktor, který již nějakou dobu existuje. Nyní jej společnost představila v Číně s krkolomným názvem Xiaomi Mi AI Touchscreen Speaker Pro 8. Po stránce designu je zcela jasné, že se Xiaomi inspirovalo u produktů společnosti Google. Pojďme si novinku blíže představit.

Chytrý displej Xiaomi Mi AI má 8 palců velký displej

Designově vychází Google Nest Hub a Google Nest Hub Max reproduktorů. Nicméně nejedná se o čistou kopii Google produktů. Displej od Xiaomi má 8 palců velký panel, je tedy přesně mezi dvěma produkty Googlu – 7palcovým Nest Hub a 10palcovým Nest Hub Max. Odlišná je i zadní část, kde je umístěn reproduktor. Xiaomi zvolilo zaoblení. Ovládání hlasitosti a zapínací tlačítko je na pravé straně a kamera ve středu vrchního rámečku.

Chytrý displej Xiaomi Mi AI je k dispozici pouze v jedné barevné kombinaci. A to bílo šedé. Rozlišení displeje bohužel Xiaomi neprozradilo. V budoucnosti má tento displej dostat několik velkých aktualizací, které přidají například možnost použití TV k videohovorům nebo extrémně jednoduché propojení s novými produkty, kdy bude stačit jen hlasový příkaz. Pokud jde o podporu produktů chytré domácnosti, podle Xiaomi podporuje 28 různých kategorií a 54 různých platforem, kde samozřejmě nechybí Xiaomi produkty, ale také třeba Philips.

Podporují se i různé streamovací služby, ve velké většině jsou však určeny pro čínský trh. Výjimkou je podpora TikToku. Samotný chytrý displej může sloužit jako budík, hodiny, digitální foto rámeček a také klasický Bluetooth reproduktor. Bohužel funguje na chytrém asistentu Xiao AI, takže bez znalosti čínštiny bude poměrně těžké jej ovládat. Jestli bude k dispozici i globální verze například s Asistentem Google, není v tuto chvíli jisté. Cena Xiaomi Mi AI je 599 CNY, v přepočtu s DPH cca 2 400 Kč.

Jak se vám líbí chytrý displej Xiaomi Mi AI?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)