Android 10 dorazil do evropských verzí Xiaomi Mi A3

android 10 xiaomi mi a3

Pokud si myslíte, že telefony v programu Android One patří mezi první, které získají nový systém, rozhodně máte pravdu. Ne vždy je však tomu tak, jak výrobce slibuje. Takové Xiaomi Mi A3 dostává Android 10 snad už potřetí a vždy byla aktualizace nakonec stažena. Nyní se však aktualizace objevuje také v Evropě, takže bychom se ho měli dočkat i v našich končinách.

Aktualizace má velikost 1,3 GB a přináší vše, co je pro Android 10 typické. Zmínit můžeme tmavý režim, nová navigační gesta, lepší ochrana soukromí či podrobnější kontrola polohy u aplikací. U tohoto modelu má narůst také výdrž baterie, která byla ale i na Androidu 9 velice slušná. Xiaomi aktualizaci několikrát pozastavilo a to z toho důvodu, že někdy nefungovala čtečka otisků prstů, jindy se systém zasekával a měl také jiné problémy.

Globální verze získala aktualizaci softwaru jako vůbec první, ovšem EU verze ji až dodnes nedostala. Ať už tedy máte jakoukoliv verzi a stále máte Android 9, zkuste aktualizaci zkontrolovat skrz Nastavení > Systém > Aktualizace systému. Pokud ji máte dostupnou, dejte nám prosím vědět do komentářů.

Máte již Android 10 na Xiaomi Mi A3?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)