Po poslední aktualizaci přestává Xiaomi Mi 9 SE fungovat, jak problém řešit?

Xiaomi Mi 9 SE vadná aktualizace

Softwarová podpora zahrnující pravidelné aktualizace v současnosti patří u řady uživatelů mezi důležité faktory při výběru nového smartphonu. Bohužel, i benefit v podobě pravidelných aktualizací může mít své stinné stránky a to když se něco prostě nepovede. A právě to se teď stalo u Xiaomi. Na oficiálním fóru Mi Comunity, sdružujícím uživatele produktů Xiaomi, se objevila řada majitelů Xiaomi Mi 9 SE, které spojuje jeden velký problém – po aktualizaci na nejnovější verzi MIUI totiž jejich telefon již nenabootoval.

Aktualizace dělá z telefonů Xiaomi Mi 9 SE těžítka

Problémová aktualizace nese označení MIUI 10.3.1. Pokud vám tedy vaše Xiaomi Mi 9 SE nabídne aktualizaci s tímto označením, raději se jí vyhněte. Problém by se měl týkat výhradně evropské distribuce tohoto telefonu, zařízením pocházejících z šedého dovozu s nahranou globální verzí ROM by se tak měl vyhnout. Problém byl již samotnými uživateli nahlášen přímo výrobci, uvidíme tedy, jak rychle zareaguje, aktualizaci stáhne a opraví.

Xiaomi Mi 9 SE problém s aktualizací

Pokud jste si již nepovedenou aktualizaci nainstalovali, systém vám pravděpodobně již nenabootoval a na obrazovce zůstala viset hrůzostrašně znějící hláška “the system has been destroyed” tedy “systém byl zničen”. V tomto případě máte na výběr dvě varianty – buď telefon reklamovat, nebo jej zkusit opravit svépomocí. K tomu by mohl pomoci například návod z fóra Mi Community.

UPOZORNĚNÍ

Níže popsaný postup je převzat z fóra Mi Community a v redakci jsme jej netestovali. Redakce SvětAndroida.cz nenese žádnou zodpovědnost za případné poškození vašeho telefonu.

  • stáhněte, nainstalujte a spusťte na svém počítači Minimal ADB Fastboot
  • restartujte telefon do režimu fastboot – při vypnutém telefonu podržte Vol- společně se zapínacím tlačítkem dokud se na obrazovce neobjeví obrázek Mi králíčka
  • připojte telefon k počítači
  • do příkazového řádku zadejte příkaz “fastboot devices” – měl by se vám zobrazit řádek s ID připojeného telefonu
  • následně spusťte příkaz “fastboot continue”
  • po chvíli by se měl telefon restartovat

Nainstalovali jste vadný update do svého Xiaomi Mi 9 SE? Podělte se v komentářích, jak jste problém řešili.

Zdroje: GSMArena.com, c.mi.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)