Menu

Xiaomi Mi 7 se nedočkáme: Čínská společnost nyní vysvětlila proč

Xiaomi Mi 7 měl původně vyjít na začátku tohoto roku, odložil se nakonec na květen, nicméně tento měsíc stejně nevyjde. To už víme několik dní, že Xiaomi ho přeskočí a na konci května se dočkáme představení Xiaomi Mi 8. Čínská společnost nyní prozradila proč se tak rozhodla.

Xiaomi Mi 7 nevyjde kvůli počtu nových funkcí a výročí společnosti

Vzhledem k předchozím názvům se očekávalo, že se tento rok dočkáme Xiaomi Mi 7. To se ale nakonec nestalo, a to když Xiaomi před několika dny potvrdilo, že na konci května se představí Mi 8. Nyní už víme i důvody, proč se tomu tak stalo.

Nová vlajková loď Xiaomi údajně přináší tolik novinek, že se rozhodli přeskočit jedno číslo. Ohledně novinek samozřejmě chybí nějaké detaily. Spekuluje se každopádně o tom, že Mi 8 obdrží čtečku otisků prstů v displeji, další zase hovoří o tom, že půjde o první Android telefon s 3D rozeznáním obličeje, podobně jako jsme to mohli vidět u iPhone X.

xiaomi mi 7 nevyjde

Nejedná se ale o jediný důvod. Společnost minulý měsíc oslavila osm let existence, takže se název jejich vlajkového modelu upravil, aby zároveň mohli oslavit tento milník. Nebude to první vlajkový model, u kterého se změnil název. Nemusíme jít ani daleko do minulosti, dobrým příkladem je Huawei P20, kde se předchůdce nazýval Huawei P10.

Pokud jde o specifikace Xiaomi Mi 8, tak se očekává Snapdragon 845, který doplní 6 nebo 8 GB paměti RAM a až 256 GB vnitřní paměti. Displej má mít velikost 6.2″ a také výřez v displeji. Na zadní straně nemá chybět duální fotoaparát. Poběží na Androidu 8.1 Oreo a nové nadstavbě MIUI 10, která se představí na stejné akci.

Těšíte se na Xiaomi Mi 8?

Zdroj: phonearena.com

 

Komentáře

S.kadlec81

s.kadlec81 -9

26.5.2018 19:13

Měl jsem Mi5 a po flashnutí na alternativní ROM s čistým systémem se s toho stal docela slušný telefon. MIUI je humus a dokud nebudou vyrábět telefony s čistým systémem, mají u mě smůlu. Stejně jako Huawei, Samsung a ostatní co to przní nástavbou.

Stm01

stm01 12

27.5.2018 0:33

Manželka měla rok a půl Redmi Pro. Potom 14 Vernee Mix 2 s čistým androidem a telefon šel pryč. Objednal se MI 5sPlus protože chtěla MIUI. Takže každý má na to jiný názor.

Uni

uni -185

27.5.2018 9:56

To čistý Android sám o sobě není žádná výhra. Mnoho toho neumí. Dost věcí si výrobci od sebe kopírují do svých nadstaveb (nedává diskuse zde např. ukázala pro mě překvapivou inspiraci Huawei u iOS), atd.

MIUI systém byl svého času poměřuje před AOSP od “Google” i v základních věcech, to AOSP vcelku dohnalo. Moc dnes nevím, v čem má návrh, když občas pracují na Note 4 (nebo tak něco v té jejich mrti modelů), tak ať mi zdá, že na nic zajímavého už nenarážím.
A známí všichni od Xiaomi pro malou životnost utekli.

RSS (komentáře k článku)