Xiaomi představilo herní monitor se 165Hz obnovovací frekvencí a 2K rozlišením. Jaká je cena?

herní monitor od xiaomi

Společnost Xiaomi dnes představila některé nové produkty, nebo minimálně oznámila že míří na globální trh. Mezi ně se řadí také monitor Xiaomi Mi 2K Gaming Monitor 27″, který je určen především na hry a to díky vyšší obnovovací frekvenci.

Xiaomi Mi 2K Gaming Monitor 27″ v Evropě

Dominantou je tedy 27″ IPS panel s rozlišením 2560 x 1440 pixelů a poměrem stran 16:9. Nechybí ani označení VESA DisplayHDR 400, takže má jas minimálně 400 nitů. Pokrývá také 95 % barevného prostoru DCI-P3. Kontrastní poměr je pak 1000:1 a již byl řeč o vyšší obnovovací frekvenci. Konkrétně jde o hodnotu 165 Hz a monitor podporuje také adaptivní synchronizaci. Doba odezvy je pak 4 ms, díky technologii Intelligent Motion Blur Control ji lze zkrátit na 1 ms.

Co se týče portové výbavy, stojí za zmínku DisplayPort 1.4 a HDMI 2.0, k dispozici je ale také audio jack na sluchátka nebo jeden USB-A 3.0 port. Potěší fakt, že kromě stojanu naleznete v balení také vše potřebné k upevnění na zeď. Monitor v Evropě vychází na 500 EUR, což je asi 12 800 korun.

Jaký monitor používáte vy a proč?

 

Zdroj: Xiaomi blog

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)