TOPlist

Vlajkové Xiaomi a Redmi telefony se naučí pěknou foto vychytávku

Xiaomi Mi 10 Youth Edition multiexpozice

Letošní vlajkové mobily značek Xiaomi a Redmi budou brzy mít jednu parádní fotografickou funkci. Jde o formu tzv. multiexpozice (neplést s dvojitou expozicí), kdy je na jednom snímku jedna osobě v několika pozicích. Určitě jste už podobnou fotku někdy viděli a v drtivé většině případů je dílem nějaké grafického editoru, který spojil několik snímků. Šéf Xiaomi Lei Jun na sociální síti Weibo oznámil, že tuto funkci bude zvládat nové Mi 10 Youth Edition. Výsledkem bude jeden obrázek, který může být složen až ze čtyř různých snímků pořízených během dlouhé expozice. Pokud patříte mezi ty, kteří s fotoaparátem v mobilu rádi experimentují, toto se vám bude rozhodně líbit. Dobrou zprávou je, že Xiaomi Mi 10 Youth Edition bude jen prvním průkopníkem této multiexpozice. Záhy by se měly stejné funkce dočkat i další telefony řady Mi 10 a také Redmi K30 (u nás jako Pocophone F2).

Xiaomi Mi 10 Youth Edition multiexpozice Lei Jun

Ptáte se, jak se taková fotka pořizuje? Způsobů vlastně existuje několik. S obyčejným fotoaparátem je nejzákladnější cestou pořízení série snímků jedné scény (ideálně ze stativu) a jejich „prolnutí“ v grafickém editoru. Ty už dnes nemají problém toto udělat i na jedno kliknutí. Pak existují třeba i varianty s extra dlouhou expozicí a blikáním blesku v požadovaných momentech. Pak je výsledkem jeden snímek rovnou. Podobně bude fungovat multiexpozice i v Xiaomi Mi 10 Youth Edition a dalších příbuzných přístrojích. Předpokládáme, že o správné pozicování a skládání pořízených obrázků do jednoho se postará nějaká pokročilejší umělá inteligence.

Fotili jste někdy tento typ snímků?

Zdroj: Weibo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)