TOPlist

Řízení auta telefonem? Xiaomi ukázalo, že to jde snadno i z velké dálky

Xiaomi Mi 10 Ultra ovládání auta

Něco, co bylo ještě nedávno v podstatě jen výmyslem sci-fi spisovatelů a scénáristů, případně parketou Jamese Bonda, se pomalu stává skutečností. Čínská firma Xiaomi v novém propagačním videu k modelu Mi 10 Ultra demonstrovala, jak jednoduše se dá dálkově ovládat automobil chytrým telefonem. Samotné ovládání vozidla na dálku samozřejmě není nic extra nového, v tomto případě šlo ale o ukázku efektivního spojení. Díky nezávislé (SA – standalone) 5G konektivitě zvládl mobil Xiaomi Mi 10 Ultra ovládání auta na vzdálenost přesahující tři kilometry. A to s extra malou latencí jedné milisekundy, což vzdálenému řidiči dává jistotu, že vozidlo reaguje v podstatě okamžitě.

Xiaomi Mi 10 Ultra Can Drive Car Remotely from thousands of Miles Apart

Xiaomi Mi 10 Ultra Can Drive Car Remotely from thousands of Miles Apart

Více než dvouminutové akční video ukazuje dva závodníky, kteří se hodlají pustit do souboje na okruhu. Jeden z nich ve svém voze standardně sedí, druhý ale sedí ve vzdáleném studiu s monitory a telefonem Mi 10 Ultra. Jelikož se jedná o reklamní spot, dálkově řízené auto pochopitelně nakonec vyhraje. Těžko nyní soudit, jak reálné některé záběry jsou, Xiaomi nicméně ukazuje trochu budoucnosti. O ovládání auta mobilem jste možná někdy přemýšleli i vy a nové video propagující telefon Xiaomi Mi 10 Ultra dává tušit, že technicky to půjde. A to s velmi malým zpožděním a ve vysoké rychlosti. Pochopitelně nepředpokládáme, že by se takový trend někdy v dohledné době dostal na běžné silnice. Speciální závodní seriál by z toho ale možná vzniknout mohl.

Na co byste používali dálkově ovládané auto?

Zdroj: GSM Arena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)