Xiaomi šokovalo: Majitele prvního Mi 1 čeká 100% vrácení peněz

Xiaomi Mi 1 vrácení peněz

Odměna za projevenou důvěru. Tak by se dal určitě označit krok čínské společnosti Xiaomi, která se rozhodla finančně ocenit zákazníky, kteří významnou měrou přispěli k dalšímu rozvoji firmy. Jde konkrétně o ty, kteří si v roce 2011 předobjednali a zakoupili telefon Xiaomi Mi 1. Na sociální síti Weibo firma oznámila, že tito zákazníci se mohou těšit na vrácení peněz, za které se tehdy telefon prodával. Tedy 1999 yuanů / cca 6 700 Kč. Dohromady je tak v přepočtu ochotná “rozdat” více než miliardu korun.

Xiaomi Mi 1 vrácení peněz plakát

Peníze se nebudou přímo převádět na bankovní účet lidí, ale zájemci si mohou nechat tuto částku v e-shopu zapsat ve formě kreditů pro další nákupy. Zatím není jasné, jestli bude nabídka nějakým způsobem aplikovatelná třeba i v ČR. Xiaomi nicméně prozradilo, že modelu Mi 1 se prodalo 184 600 kusů, které vydělaly 370 milionů yuanů / zhruba 1,24 miliardy korun.

Tuto sumu je teď firma ochotná jako poděkování vrátit prvním zákazníkům, kteří jsou teď podle reakcí na sítích velmi příjemně šokovaní. Společnost zajímavou akcí děkuje i jménem 36 tisíc zaměstnanců, které teď Xiaomi také díky úspěchu prvního telefonu má.

Jaký nejstarší Xiaomi mobil jste měli?

Zdroj: aauthority, Weibo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)