Xiaomi konečně přidává menu s aplikacemi do MIUI. Testovací verze už je dostupná uživatelům

xiaomi miui menu s aplikacemi

Xiaomi se u vlastní nadstavby už v minulosti hodně inspirovalo u společnosti Apple. Jedna z věcí je i to, že chybí menu s aplikacemi. Všechny aplikace se zobrazují na domovské obrazovce. Vyřešit se to dá instalací jiného launcheru. Brzy už to ale nebude třeba, jak ukazuje nová alfa verze MIUI.

Menu s aplikacemi v MIUI bez nutnosti použít aplikace třetích stran

V poslední alfa verzi MIUI launcheru (verze 4.10.6.1025-06141703) se nachází jedna velká novinka. Xiaomi po letech přidává menu s aplikacemi. Čínská společnost tak následuje například Huawei, kde v EMUI rovněž neexistovalo dříve menu, později jej ale přidali a uživatelé si tak můžou vybrat to, co jím více vyhovuje.

Po aktivaci menu s aplikacemi se objeví na domovské obrazovce tlačítko. Po jeho stisknutí se objeví seznam aplikací, které jsou seřazeny podle abecedy. Úplně nahoře je lišta posledních aplikací. Bohužel zatím chybí podpora gest, pravděpodobně se ale na další funkce dostane v budoucnosti, přeci jen se jedná stále o alfa verzi. Kromě toho se přidává i podpora zkratek, které se aktivují podržením prstu na ikoně.

Pokud máte Xiaomi zařízení, na kterém běží nadstavba MIUI, můžete si alfa verzi launcheru stáhnout z APK Mirror. Počítejte však s tím, že launcher může padat a během používání se můžou objevit další chyby. Jeden z mínusů je také to, že některé části nastavení jsou stále v mandarínštině. Pokud si chcete nastavit novinku, tak musíte jít do části Settings -> More -> 桌面模式 -> 抽屉模式.

Těšíte se na nové menu v MIUI?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)