Xiaomi mění politiku aktualizací: Nové modely budou podporovány čtyři roky. A co starší telefony?

xiaomi aktualizace telefonu ctyri roky

Společnost Xiaomi si získala fanoušky hlavně kvůli vynikajícímu poměru ceny a výkonu. Avšak u softwarové podpory trochu zaostávala, obzvlášť když se konkurenční společnosti rozhodli navýšit softwarovou podporu až na čtyři roky. Xiaomi se však nyní rozhodlo následovat Samsung a rovněž mění politiku aktualizací. Jako první se lepší podpory dočkají majitelé telefonů řady Xiaomi 11T, které budou oznámeny 15. září.

Xiaomi mění politiku aktualizací nejprve u řady 11T

Konkrétně se jedná o modely Xiaomi 11T a 11T Pro. Ty obdrží tři velké aktualizace na novou verzi Androidu a čtyři roky bezpečnostních aktualizací, čímž se vyrovnají nedávnému slibu konkurence v podobě Samsungu.

Samsung překvapil tím, že zvýšenou softwarovou podporu slíbil i na starší modely. Xiaomi prozatím sází na jistotu a k této politice se zavazuje pouze u chystaných telefonů. Na druhou stranu přímo v oznámení čínská společnost uvádí, že změnu u aktualizací zvažuje pro další zařízení Xiaomi, avšak v současné době nemají jasné stanovisko. Na to si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

xiaomi mění politiku aktualizací

Každopádně se jedná o významný první krok pro společnost Xiaomi, která není zrovna proslavená rychlostí aktualizací svých telefonů. Pokud Xiaomi svůj závazek dotáhne do konce, tak bude nabízet delší softwarovou podporu než Google u svých telefonů řady Pixel. Ty mají přislíbenou tříletou softwarovou podporu, i když i to se může změnit s představením nových Pixel 6 telefonů.

Musíme také dodat to, že si Xiaomi nechává otevřená vrátka, kdyby se náhodou aktualizace nedařilo plnit. V závěru tiskové zprávy je prohlášení, že dostupnost aktualizací a funkcí systému Android se můžou lišit u jednotlivých zařízení a na různých trzích.

Rozhodujete se při koupi telefonu i podle softwarové podpory?

Zdroje: androidpolice.com, mi.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)