“Mijia” je minulostí. Jak teď bude Xiaomi označovat vysavače nebo světla?

xiaomi-meni-oznaceni-mijia-na-xiaomi-smart-life

Elektrické zubní kartáčky, vzduchové pumpy, teploměry, vysavače, šroubováky nebo třeba fény na vlasy. Tyto a mnohé další “smart” produkty jsou všude možně po e-shopech k nalezení pod značkou Xiaomi. Zkušenější zákazníci ví, že to však není úplně přesné označení, neboť většina těchto věcí nepochází přímo z dílny známé firmy. Vyrábí je jiné společnosti, často startupové týmy podpořené právě čínským gigantem. Aby byly produkty odlišeny, nosí podružné označení Mijia. Na tomto místě ovšem aktuálně nastává změna. Xiaomi se rozhodlo u tohoto segmentu produktů změnit označení z Mijia na Xiaomi Smart Life. Změna nastává po zhruba čtyřech letech používání původního názvu.

xiaomi mijia gimbal levny stablizator

Důvod je asi samozřejmý. Jde o lepší identifikaci na světových trzích a firma přitom chce trochu více ukazovat své populární jméno. Nové označení Xiaomi Smart Life (chytrý život) přitom nemá z hlediska významu od původního Mijia daleko. Původní název totiž v čínštině znamená Xiaomi Smart Home (chytrý domov). Aby zákazníci neměli v identifikaci zboží na první pohled výraznější problém, zůstává platné původní logo. Tedy písmeno M na štítu. První zařízení, které pod novou značkou firma začala prodávat, je vařič rýže. Byl vyvinutý japonskými inženýry.

Máte doma nějaké produkty Xiaomi Mijia?

Zdroj: xtoday

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)