TOPlist

Xiaomi potunilo kapalinové chlazení mobilů. Tento ho okusil první

Xiaomi Loop LiquidCool Technology kapalinové chlazení

Společnost Xiaomi před pár hodinami oficiálně představila svou novou technologii pro vylepšené kapalinové chlazení mobilů a další elektroniky s názvem Xiaomi Loop LiquidCool Technology. Novinka si klade za cíl významně překonat dosavadní podobné principy odpařovacích komor. Oproti nim přináší dva podstatné rozdíly, které podle prvních testů dokáží teplotu zatíženého telefonu snížit o více než 5 °C.

Xiaomi Loop LiquidCool Technology schéma

Zatímco momentálně využívané technologie „vapor chambers“ alias „heat pipes“ počítají s prouděním chladicího média skrz celý okruh, Xiaomi Loop LiquidCool Technology kapalinu a plyn od sebe jistým způsobem odděluje, což se ukázalo jako efektivnější. Pro proudění kapaliny správným směrem je přitom využíván zajímavý Teslův vynález spoléhající na „kapkový“ tvar trubic.

Introducing Loop LiquidCool Technology

Introducing Loop LiquidCool Technology

V rámci demonstrace nové technologie Xiaomi namontovalo svůj Loop LiquidCool do telefonu MIX4 a v něm spustilo na maximální výkon hru Genshin Impact. Na výsledek se můžete podívat ve videu. Čínská firma v prezentaci vzkázala, že novou technologii bude do svých produktů dávat od druhé poloviny roku 2022. Nebudou mezi nimi chybět pochopitelně ani mobily.

Víte, jaké chlazení má váš mobil?

Zdroj: GSMArena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)