Xiaomi prý představí “levný” ohebný telefon. Jaký bude mít tvar?

Xiaomi Mi MIX Fold ohebný telefon levný

Na začátku roku společnost Xiaomi představila svůj vůbec první ohebný telefon – Xiaomi Mi MIX Fold. Ten měl tvar podobný jako telefony Samsung Galaxy Z Fold 2 či Huawei Mate X2. Nový patent však odhaluje, že čínský gigant chystá konkurenta také pro telefony Galaxy Z Flip či Motorola Razr.

Levný ohebný telefon od Xiaomi?

Server LetsGoDigital tvrdí, že si Xiaomi nechalo u CNIPA (Čínský národní úřad pro duševní vlastnictví) zaregistrovat nový patent, který ukazuje ohebný telefon ve stylu véčka. Ten odhaluje kromě jiného také duální selfie fotoaparát na přední straně či trojitý fotoaparát na straně zadní. Na spodní straně se nachází USB-C spolu s jedním reproduktorem.

Začíná se pomalu spekulovat také o tom, že telefon dostane název Xiaomi Mi MIX Flip a bude vybaven o něco horším hardwarem, než je u vlajkových ohebných telefonů zvykem, za to však bude levnější než Motorola Razr i Galaxy Z Flip. Půjde tak o vůbec nejlevnější telefon na trhu. Bohužel zatím nemáme žádné informace o možném představení.

Koupili byste si levný ohebný telefon?

Zdroj: LetsGoDigital

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)