Xiaomi nabízí levné chytré světlo Mijia za pouhých 160 korun

chytré světlo Xiaomi Mijia

Xiaomi i v předvánočním období pokračuje v představování dalších novinek nejen na poli smartphonů, ale i další chytré elektroniky. V tomto případě jde o segment dceřiné značky Mijia v oblasti domácího osvětlení. Již nyní je na trhu několik smart svítidel z jejich společné produkce a přibude další. Nově představené chytré světlo Xiaomi Mijia zaujme nejen sofistikovanými funkcemi, ale zejména velmi přívětivou cenou.

Nebudeme chodit kolem horké kaše, jde o sumu ve výši pouhých sedmi amerických dolarů. V přepočtu jde o 160 Kč. Kdybyste se později rozhodli světlo koupit u nás v oficiální distribuci (nepochybujeme, že se u nás prodávat bude), ve skutečnosti by cena až tak nízká kvůli daním, clu a marži pochopitelně nebyla. Chytré světlo Xiaomi Mijia je ovšem až tak levné, že by přímá objednávka z Číny nepřekročila hranici pro nutnost úhrady cla ani daně. Dá se tak při zařizování chytré domácnosti hezky ušetřit.

chytré světlo Xiaomi Mijia náhled

A co tedy světlo nabízí technicky? Zásadní funkcí je jeho schopnost analyzovat okolní intenzitu světla a přizpůsobovat tomu vlastní výkon. Dokáže také rozpoznat sílu světla uvnitř místnosti i mimo ni a vhodně balancovat s úrovněmi jasu. Pokud je tedy například hodně světla venku a málo v pokoji, umí údajně chytré světlo Xiaomi Mijia rozdíly vyrovnávat. Jelikož produkt patří do velké rodiny chytrých řešení, lze jej ovládat pomocí mobilního telefonu. Různé rozsahy je možné nastavovat skrze nativní aplikaci Mijia (Mi Home).

I když jde o čínský výrobek, používá i americké komponenty. Najdeme v něm součástky třeba od Texas Instruments, což trochu zvyšuje očekávanou kvalitu. Údajná vyšší odolnost vůči UV záření zase slibuje ochranu před paprsky a následnou ztrátou barvy krytu. Ten je mimochodem na celém produktu nejméně zajímavý, Mijia tradičně sází na decentní a konzervativní design. Světlo můžete libovolně položit, zavěsit na zeď, nebo případně přichytit pomocí magnetu.

Řešíte doma osvětlení pomocí smart prvků?

Zdroj: gizchina

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)