Xiaomi Taki Mini: levná jednorázová elektronická cigareta

Levná elektronická cigareta Xiaomi Taki Mini

Xiaomi se opravdu nebojí pustit do výroby takřka čehokoli. Ve velkém vytváří také značky, pod kterými prodává různé typy zařízení. A mezi ty nejnovější patří levná elektronická cigareta od značky Taki.

Jak funguje elektronická cigareta

Elektronická cigareta je zařízení určené k odvykání kouření a je to především méně škodlivá náhrada klasických tabákových cigaret. Její princip je velice jednoduchý. Uvnitř e-cigarety se nachází tekutina, která je složená z běžně používaných látek v potravinách a kosmetice s příchutí a nikotinem. Tato kapalina je pomocí nahřátí odpařována a tím simuluje kouření a dodává tělu žádaný nikotin. Při ohřívání a odpařování nedochází k žádnému hoření a elektronická cigareta ani její náplň neobsahuje tabák. Výhodou elektronických cigaret je i to, že se dle zákona mohou používat v restauracích, kavárnách a barech. Samozřejmě ale záleží na provozovateli podniku.

Jak funguje levná e-cigareta

Levná elektronická cigareta od Xiaomi

Elektronická cigareta od Xiaomi je velice jednoduché zařízení. Jedná se o tzv. jednorázovou e-cigaretu, jinak řečeno určenou na jedno použití. Po rozbalení je již naplněná e-liquidem s nikotinem a má nabitou baterii. Ta vydrží cca 400 potahů, což odpovídá i kapacitě baterie 280mAh a po přepočtu na klasické tabákové cigarety se jedná o ekvivalent 40 cigaret (1 cigareta = obvykle 10 potahů). Jakmile tuto e-cigaretu dovapujete (vapovat = kouřit e-cigaretu), vyhodíte jí a rozbalíte si další. Levná elektronická cigareta od Xiaomi obsahuje 1.5ml náplně se silou 50mg/ml nikotinu. Pokud jste uživatelé elektronických cigaret, asi vás to číslo zaskočilo, protože v ČR a EU se setkáme s maximálně 20mg. Předně je nutné říct, že se jedná o tzn. nikotinovou sůl, které má slabší hit (pocit škrábnutí při šluknutí) a levná elektronická cigareta od Xiaomi Taki Mini má velmi malý výkon, který vyvažuje právě vyšší množství nikotinu. Hlavním účelem této e-cigarety je uspokojit závislost na nikotinu.

Příchutě a cena elektronické cigarety od Xiaomi

Elektronické cigarety nejsou známé jen svojí menší škodlivostí a možnost “kouřit” i tam, kde se to běžně nesmí, ale také širokou nabídkou příchutí. Levná elektronická cigareta od Xiaomi s 5 příchutěmi – klasický tabák, sladké fazole mungo, ledová káva, ledové sladké liči a ledová borůvka. Aktuálně je levná elektronická cigareta Xiaomi Taki Mini dostupná za cenu 400 – 500 Kč, ale věříme, že se brzy více rozšíří a cena půjde dolů. Pro prodej v Evropské Unii bude ovšem potřeba snížit množství nikotinu v e-cigaretě, v EU je povoleno maximálně 20mg/ml. 

Jaký je váš názor na elektronické cigarety?

Zdroj: smokdaddy.com

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)