Xiaomi a Leica oficiálně uzavírají partnerství. Očekávání jsou vysoká

xiaomi leica fotoaparáty

To, o čem se několik měsíců spekulovalo se nyní stává skutečností. Čínské Xiaomi totiž oficiálně oznámilo, že uzavřelo strategické partnerství s firmou Leica, která se soustředí na výrobu špičkových fotoaparátů. V minulosti jsme mohli foťáky s touto značkou nalézt na telefonech Huawei, které ve stejný den potvrdilo konec dlouholetého a úspěšného spojení.

Od spolupráce si obě firmy hodně slibují

Novým vyvoleným je tedy Xiaomi. Vůbec prvním mobilem, na kterém má Leica s čínským gigantem spolupracovat má být dlouho diskutované Xiaomi 12 Ultra. Generální ředitel společnosti, Lei Jun uvádí, že se Xiaomi už dlouho zabývá vytvářením dokonalého uživatelského zážitku a vždy snila o tom, že vyladí možnosti mobilních fotoaparátů do těch nejmenších detailů.

xiaomi leica

Mezitím se vyjádřil také ředitel firmy Leica Camera, který uvedl, že je mu ctí oznámit novou a dlouhodobou spolupráci se společností Xiaomi. Dále hovořil o tom, že jsou obě firmy přesvědčeny, že první společně vyvinutý fotoaparát nabídne opravdový pokrok v tomto segmentu. Na výsledek si ale budeme muset ještě nějaký čas počkat.

Co na spolupráci obou firem říkáte?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)