Leica se loučí s Huawei, novým vyvoleným má být Xiaomi. Co to pro nás znamená?

Xiaomi a Leica Prý brzy realita

Velké množství vlajkových lodí jednotlivých výrobců disponuje výbornými fotoaparáty. V poslední době se však stalo trendem, že se na zadní straně u fotoaparátu vyskytuje štítek nějakého renomovaného výrobce fotoaparátů, aby tím dala firma jasně najevo, jak dobré fotoaparáty vlastně jsou. Tento trend nastavil před pár lety Huawei s modelem P9, kde jsme mohli poprvé vidět Leica fotoaparáty a nyní to vypadá, že iniciativu převezme Xiaomi.

Xiaomi a Leica? Prý brzy realita

Nutno dodat, že spolupráce mezi společnostmi Huawei a Leica nejsou úplně tím případem. Jejich fotoaparáty jsou skutečně velice kvalitní. Obecně fotoaparáty v telefonech Huawei patří k vůbec nejlepším na trhu, což se třeba o spolupráci mezi OnePlus a Hasselblad říct nedá. Dokazuje to i žebříček v DxOMark nebo jiné recenze. Všechno dobré ale jednou končí a partnertví těchto firem je u konce.

xiaomi huawei leica

Bylo totiž oficiálně oznámeno, že smlouva mezi Huawei a Leicou vypršela a ani jedna strana se ji nechystá prodloužit. Huawei P50 by tak měl být posledním společným projektem. Leica se tak stává v oblasti telefonů volnou a zájem má hned několik výrobců. Nejblíže podpisu je prý právě Xiaomi, které si všimlo vydařené spolupráce a chce v ní pokračovat. Ze hry ale nejsou ani výrobci Sharp či Gionee. Spekulace hovoří o tom, že pokud spolupráce mezi Xiaomi a Huawei dopadne, bude model Mi Mix 4 prvním společným telefonem (resp. fotoaparátem). Můžeme se tak těšit na to, že fotoaparáty od čínského Xiaomi budou pravděpodobně ještě lepší než doposud.

Jak se těšíte na novou spolupráci?

Zdroj: gizchina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)