Xiaomi představilo herní notebook za skvělou cenu. Co nabídne?

xiaomi herni notebook

To, že Xiaomi v posledních letech nepracuje pouze v segmentu mobilních telefonů, ale svá křídla rozpíná co možná nejvíce to jde (viz pasivní větráček) je známých faktem. Dnes jsme se však dočkali něčeho mnohem zajímavějšího. Jde o herní notebook Xiaomi Gaming Laptop 2019, který byl dnes oficiálně představen. Zařízení tradičně nabízí výborný poměr mezi cenou a výkonem, což však u notebooků nestačí. Herní laptopy musí mít velice dobře vyřešené chlazení a spoustu dalších věcí, což lze zjistit až po několikadenním testování.

Pojďme se tedy podívat, co nám tato bestie nabídne. Herní notebook Xiaomi Gaming Laptop se na první pohled od své první verze příliš nezměnil. Rozměry tedy zůstávají stejné, přičemž váha šla z původních 2,7 kg na nynějších 2,6 kg. Displej je tradičně 15,6″ s barevným gamutem NTSC, má 144 Hz frekvenci a 4 ms odezvu. To je zejména u multiplayerových her, jako je například Counter Strike: Global Offensive či Fortnite extrémně důležité. Notebook disponuje speciálním “tornádo” režimem, který aktivuje všechny větráky na 100 %, což se bude jistě hodit.

Na výběr dostaneme ze dvou procesorů – Intel Core i5 8300H a Intel Core i7 9750H, který nabídne šest jader a dvanáct vláken, které se mohou dle potřeby nataktovat až na 4,5 GHz. Z grafických karet máme na výběr z Nvidia GeForce GTX 1660 Ti a RTX 2060. Operační paměť je též k dispozici ve dvou variantách – 8 či 16 GB DDR4 a úložný prostor obstará 512 GB SSD disk. Samozřejmostí je pak dual-band Wi-Fi, nízkoenergetický Bluetooth 5.0 a Dolby reproduktory. Z portové výbavy nás pak čeká LAN, HDMI, jack konektor a 4x USB 3.0.

Baterie by měla při běžném používání vydržet něco mezi 4 až 5 hodinami, přičemž notebook disponuje rychlým nabíjením. Základní model s i5/8GB RAM/GTX 1660 Ti se v Číně začíná prodávat za 7499 juanů, což je přibližně 25 tisíc korun. Silnější varianta s i7/16 GB RAM/GTX 1660 Ti vyjde na 8599 juanů, tedy asi 28 500 korun a nejsilnější monstrózní varianta s i7/16 GB RAM/RTX 2060 vyjde na 8999 juanů, tedy asi 30 000 korun. Pokud uvažujete nad koupí tohoto laptopu, určitě bych neváhal a připlatil si 5 000 korun za nejsilnější variantu. Do prodeje se dostanou 16. srpna v Číně, přičemž globální trh má následovat.

Přemýšlíte, že byste si pořídili herní notebook od Xiaomi?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)