TOPlist

Tohle bude trhák! Xiaomi představilo na globálním trhu 34″ herní monitor se 180Hz frekvencí

xiaomi zakřivený herní monitor
  • Xiaomi na svém globálním webu ukázalo monitor Curved Gaming Monitor G34WQi
  • Disponuje 34palcovým displejem s rozlišením 3440 x 1440 pixelů, nechybí 180Hz frekvence
  • Zatím není jasné, za kolik se bude prodávat v Evropě, potažmo v České republice

Společnost Xiaomi potichu rozšířila nabídku herních monitorů o model G34WQi, který se objevil na globálních stránkách firmy. Zařízení se nápadně podobá modelu Redmi G34WQ představenému na začátku roku podle všeho opět nabídne atraktivní poměr ceny a výkonu.

Hlavním lákadlem monitoru Xiaomi G34WQi je 34palcový displej s rozlišením 3440 x 1440 pixelů a obnovovací frekvencí 180 Hz. Netradiční poměr stran 21:9 a zakřivení 1500R ocení především hráči, ale i uživatelé, kteří si chtějí například rozdělit obrazovku. Displej dále potěší 95% pokrytím barevného gamutu DCI-P3 a 100% pokrytím sRGB, takže bude vhodný i na nějakou tu práci s fotkami a neprofesionální střih videa. Maximální jas činí 350 nitů, doba odezvy je pak samozřejmě 1 ms.

Xiaomi Curved Gaming Monitor G34WQi

Monitor je rovněž vybaven technologií AMD FreeSync. Nechybí ani režim nízkého modrého světla pro ochranu zraku a RGB podsvícení na zadní straně monitoru, bohužel jsme se však nedozvěděli, zda může korespondovat s aktuálním děním na obrazovce, což by byl fajn doplněk ve stylu Ambilight od Philipsu.

Monitor G34WQi disponuje tenkými rámečky a stojanem, který umožňuje nastavení výšky a náklonu. Díky VESA si jej můžete ale nainstalovat i na zeď. Z konektivity stojí za zmínku dvojice DP 1.4, dva HDMI 2.0 a audio výstup.

xiaomi gaming curved monitor

Xiaomi zatím oficiálně neoznámilo datum uvedení monitoru G34WQi na globální trh ani jeho cenu. Pro srovnání – model Redmi G34WQ, se kterým má G34WQi mnoho společného, se v Číně prodává za 1 499 juanů, tedy asi 4 900 korun bez daně. U nás bude pochopitelně cenovka o něco vyšší.

Koupili byste si monitor od Xiaomi?

Zdroj: notebookcheck

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)